RS Components wprowadza do sprzedaży łatwe w obsłudze ręczne kamery termowizyjne na podczerwień

RS Components wprowadził do oferty nowe ręczne kamery termowizyjne na podczerwień Fluke TiS20+ i TiS60+. Te obsługiwane jedną ręką urządzenia o stałej ogniskowej są przeznaczone dla inżynierów i techników, którzy nie są specjalistami w zakresie termografii. Umożliwiają one dokładny, bezdotykowy pomiar temperatury z bezpiecznej odległości, co pozwala na wykrywanie niewidocznych problemów termicznych, których nie można wykryć w inny sposób.

TiS20+ to podstawowa kamera termowizyjna przeznaczona do diagnostyki usterek dla elektryków, techników pierwszej linii zajmujących się konserwacją przemysłową oraz techników ds. ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa. Urządzenie jest wyposażone w 3,5-calowy, wzmocniony ekran dotykowy i przetwornik podczerwieni o rozdzielczości 120×90. Umożliwia on pomiar temperatury w zakresie od -20°C do +150°C. Kamera TiS20+ charakteryzuje się wyjątkowo długim czasem pracy na baterii, który wynosi ponad 5 godzin w trybie ciągłym. Natomiast tryb uśpienia pozwala zmniejszyć zużycie energii między kolejnymi pomiarami.

TiS60+ to urządzenie o wyższej rozdzielczości, które pomaga ekipom konserwacyjnym identyfikować z daleka mniejsze problemy. Ekran dotykowy o przekątnej 3,5 cala i przetwornik o rozdzielczości 320×240 zapewniają rozszerzony zakres pomiaru temperatury od -20°C do +400°C.

Obie nowe kamery termowizyjne są wyposażone w technologię IR-Fusion firmy Fluke. Umożliwia ona rejestrację obrazu w świetle widzialnym równolegle z pomiarem temperatury w podczerwieni. Następnie kamera łączy piksel po pikselu oba obrazy. Dzięki temu użytkownik może obejrzeć tylko obraz termowizyjny, obraz w świetle widzialnym lub różne kombinacje tych obrazów. Pozwala to precyzyjnie określić umiejscowienie każdego problemu termicznego, nawet jeśli kontrast w podczerwieni jest niski i obraz ma nieczytelną strukturę.

Oprogramowanie do kamer Fluke

Kamery TiS20+ i TiS60+ współpracują z oprogramowaniem komputerowym Fluke Connect. Umożliwia ono rejestrowanie i udostępnianie obrazów termicznych za pośrednictwem smartfona lub tabletu, a także automatyczne przesyłanie ich do chmury. W ciągu kilku minut można tworzyć profesjonalne raporty, rejestrując pełne dane radiometryczne na potrzeby programów konserwacji.

Dalszą oszczędność czasu zapewnia oprogramowanie Fluke Connect Asset Tagging. Skanuje ono kody QR na poszczególnych elementach w chwili rejestracji obrazu i automatycznie sortuje obrazy według elementów. Pozwala to wyeliminować godziny pracy przy komputerze poświęcone na ręczne sortowanie.

Kamery Fluke TiS20+ i TiS60+ o wymiarach 26,7×10,1×14,5 cm i masie 0,72 kg są odporne na upadek z wysokości 2 m, a także na wnikanie wody i pyłu (stopień ochrony IP54). Obie kamery są już dostępne w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze