LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

RS Components wprowadza do sprzedaży generatory sygnałów radiowych Aim-TTI

RS Components wprowadził do sprzedaży nową generację generatorów sygnałów o częstotliwości radiowej (RF) firmy Aim-TTi. Przyrządy zapewniają wysoką wydajność i funkcjonalność w niższej cenie niż można oczekiwać od wiodącego producenta. Urządzenia serii TGR2050 są przeznaczone dla inżynierów-projektantów elektroniki przemysłowej oraz specjalizujących się w testowaniu i serwisowaniu urządzeń. Łączą wysoką dokładność i stabilność częstotliwości z niskim poziomem szumów fazowych, szerokim zakresem amplitudy wyjściowej i dużymi możliwościami modulacji cyfrowej.

Seria Aim-TTi TGR2050 obejmuje dwa modele — TGR2051 i TGR2053 — o częstotliwości wyjściowej od 150 kHz do 1,5 GHz i 3 GHz. Oba charakteryzują się dokładnością częstotliwości rzędu 1 ppm, stabilnością częstotliwości z odchyleniem do 1 ppm w ciągu pierwszego roku oraz szumem fazowym poniżej -117 dBc/Hz (typowo) przy częstotliwości wyjściowej 1 GHz i przesunięciu 10 kHz. Zakres amplitudy wyjściowej wynosi od -127 dBm do +13 dBm przy rozdzielczości ustawienia 0,1 dBm.

Modele TGR2051 i TGR2053 umożliwiają szybkie zmiany amplitudy i częstotliwości z czasem przemiatania wynoszącym 5 ms. Szczegóły formuły obejmują wartości rozpoczęcia i zakończenia oraz czas zatrzymania po SYNCHRONIZACJI w poszczególnych punktach. Przemiatanie może przebiegać w dowolnym kierunku z odstępami liniowymi lub logarytmicznymi. Alternatywnie można też użyć trybu listy do analizy reakcji przy ustawionych częstotliwościach i amplitudzie. Jest to przydatne do testowania przy znanych problematycznych częstotliwościach.

Szeroka gama modulacji cyfrowych dzięki rozszerzeniu TGR-U01

Oprócz wewnętrznych i zewnętrznych modulacji analogowych (AM, FM, PM) urządzenia serii TGR2050 oferują szeroką gamę wbudowanych złożonych modulacji cyfrowych. Opcjonalne rozszerzenie TGR-U01 wzbogaca aparaturę o modulacje FSK, GFSK, MSK, GMSK, HMSK, 3FSK, 4FSK, PSK, ASK, a także OOK. Oferuje też wbudowane wzorce NRZ, w tym fale prostokątne, a także 7-, 9-, 11- lub 15-bitowe sekwencje pseudolosowe (PRBS). Zaawansowane opcje filtrowania obejmują filtr gaussowski, o charakterystyce podniesionego cosinusa, pierwiastka z podniesionego cosinusa, a także półokresu sinusoidy. Zewnętrzne sygnały modulacji cyfrowej można podawać za pośrednictwem złącza we/wy MOD na tylnym panelu.

Modele TGR2051 i TGR2053 są wyposażone w nowy intuicyjny interfejs użytkownika obsługiwany za pomocą zintegrowanego kolorowego ekranu dotykowego o przekątnej 4,3 cala, który wyświetla najważniejsze informacje wraz z odczytami. Przyrządy są zgodne ze standardem SCPI i mogą być programowane przez interfejs USB, LAN (LXI) oraz opcjonalnie GPIB.

Generatory sygnałów serii TGR2050 są umieszczone w niewielkiej obudowie (2U, 1/2 stelaża) i ważą zaledwie 3 kg. Zgodność ze starszymi generatorami RF Aim-TTi umożliwia łatwą integrację z istniejącymi systemami.

Generatory sygnałów z serii TGR2050 są obecnie dostępne w ofercie firmy RS w obszarach EMEA, a także Azji i Pacyfiku.

Autor: RS Components