LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

RS Components wprowadza do sprzedaży zestawy testowe i pomiarowe firmy Keysight

RS Components wprowadza do oferty nową gamę produktów firmy Keysight Technologies — wiodącego na świecie dostawcy aparatury testowej i pomiarowej.

Oscyloskopy InfiniiVision 4000X i 6000X oferują duże dotykowe wyświetlacze i funkcję wyzwalania strefowego, która pomaga izolować trudne do uchwycenia sygnały. Wielofunkcyjne oscyloskopy charakteryzują się także najwyższą w branży częstotliwością aktualizacji przebiegów, która wynosi milion przebiegów na sekundę. Obie rodziny produktów mogą być wykorzystywane w szeregu zastosowań, w tym do projektowania i debugowania systemów wbudowanych, projektowania i analizy systemów zasilania w branży motoryzacyjnej oraz w wielu innych systemach wymagających analizy sygnałów analogowych, cyfrowych, szeregowych i radiowych.

Bardziej zaawansowany model serii 6000X oferuje także częstotliwość próbkowania do 6 GHz i 20 GS/s. Łączy w sobie kanały cyfrowe, szeregową analizę protokołów, wbudowany dwukanałowy generator przebiegów, funkcję analizy odpowiedzi częstotliwościowej, wbudowany multimetr cyfrowy i 10-cyfrowy licznik z totalizerem. Urządzenie waży 6,8 kg, ma 15,4 cm głębokości i pobór mocy na poziomie zaledwie 200 W. Dzięki temu jest najbardziej przyjaznym dla środowiska oscyloskopem przenośnym na pasma gigahercowe.

Seria N9300 do pomiarów urządzeń radiowych

Kolejną rodzinę urządzeń serii N9300 stworzono z myślą o zastosowaniach związanych z projektowaniem systemów radiowych i testowaniem zgodności elektromagnetycznej. Obejmuje ona analizator widma radiowego N9320B, analizator widma podstawowego N9322C i generator sygnałów radiowych N9310A. Dzięki pracy w paśmie wysokich częstotliwości (do 7 GHz) urządzenia z tej rodziny spełniają wymogi wszystkich najnowszych standardów komunikacyjnych. Oferują także łatwą w obsłudze funkcję jednoprzyciskowego testowania, dzięki czemu doskonale nadają się do zastosowań produkcyjnych. Ponadto funkcje zdalnego sterowania umożliwiają ich użycie w trudnych warunkach.

Jednostka główna analizatora zasilania prądem stałym N6705C, w połączeniu z modułami źródłowo-pomiarowymi (SMU) serii N678x, umożliwia analizę poboru prądu z akumulatora i przeprowadzanie testów funkcjonalnych. Pozwala także na szybką wizualizację poboru prądu w zakresie od amperów do nanoamperów, w jednym przebiegu. Ułatwia to określenie zużycia energii w celu wydłużenia czasu pracy akumulatora. Precyzyjnie emulują akumulator i zapewniają kompaktową i wszechstronną platformę do testowania zautomatyzowanych urządzeń testujących (ATE) lub urządzeń przenośnych. Jednostka główna i moduły SMU umożliwiają stabilne i bezzakłóceniowe zasilanie oraz pobór energii.

Natomiast multimetr cyfrowy 3458A to idealny wybór dla laboratoriów kalibracyjnych i testowych. Oferuje rozdzielczość do 8,5 cyfry przy dokładności pomiaru napięcia prądu stałego (V DC) na poziomie do 8 ppm w okresie rocznym oraz prędkość pomiaru do 100 000 odczytów na sekundę. Dysponuje też funkcją samoczynnej regulacji i automatycznej kalibracji z samoczynną weryfikacją.

Wszystkie opisane urządzenia Keysight są już dostępne w ofercie firmy RS w obszarach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

Autor: RS Components