Nowy moduł VisionSOM-8Mmini z procesorem i.MX 8M Mini od SoMLabs

Polski producent modułów SoM (System-on-Module), firma SoMLabs, wprowadziła do oferty nowy produkt VisionSOM-8Mmini. Płytki wyposażono w procesor aplikacyjny z rodziny i.MX 8M Mini produkowany przez NXP. Jest to jednocześnie pierwszy produkt tej firmy wyposażony w procesory NXP i.MX najnowszej generacji.

Procesory i.MX 8M mini to układy przeznaczone do aplikacji konsumenckich oraz przemysłowych. Zawierają cztery rdzenie ARM Cortex-A53 o taktowaniu 1,8 GHz, a także rdzeń Cortex-M4 o taktowaniu 400 MHz. Układ oferuje również jednostkę GPU 2D oraz sprzętowy dekoder/enkoder wideo. Na płytce oprócz procesora znajduje się także szybka pamięć RAM typu LPDDR4 o pojemności 2 GB, a także pamięć eMMC o pojemności 8 GB.

Moduły VisionSOM-8Mmini są dostępne w dwóch wersjach. Jedna z nich zawiera moduł komunikacji bezprzewodowej Murata LBEE5KL1DX-883 umożliwiający transmisję danych w standardach Wi-Fi (802.11b/g/n) oraz Bluetooth 4.1. Do wyboru jest także wersja bez komunikacji bezprzewodowej.

Moduły są produkowane w formacie SO-DIMM200 i mają wymiary 67 x 32 x 4 mm. Na złącze krawędziowe wyprowadzono wszystkie najważniejsze interfejsy, takie jak USB, gigabit Ethernet, interfejsy audio, MIPI-DSI, MIPI-CSI2, a także PCIe.

Więcej informacji na stronie producenta: VisionSOM-8Mmini

O autorze