[ONLINE] FPGA Hackathon & Conference – 20-22.11.2020

15 października ruszają zapisy na event, skierowany do miłośników telekomunikacji: Hack into Mars – FPGA Hackathon & Conference 2020. Jako pierwszy w Polsce podejmuje on w takiej skali tematykę FPGA. Całość wydarzenia odbędzie się online.

FPGA Hackathon & Conference to inicjatywa, która łączy w sobie 24-godzinny hackathon, a także poprzedzającą go, jednodniową konferencję, wspieraną przez ekspertów z firm dostarczających sprzęt i oprogramowanie wspomagające rozwój technologii FPGA. Znajdzie się tam miejsce dla szerokiej grupy sympatyków tego obszaru IT. Odnajdą się tam zarówno specjaliści działający w branży, jak również osoby, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z telekomunikacją.

Hackathon „Hack into Mars” jest wydarzeniem jeszcze bardziej unikatowym w swojej formule. Jest to pierwszy turniej deweloperski, wykorzystujący użycie układów FPGA, odbywający się w klimacie misji na Marsa.

Głównym celem konferencji jest integracja środowiska naukowego ze światem biznesu oraz szerzenie wiedzy naukowej i technicznej, związanej z technologią FPGA. Wydarzenie ma także na celu podniesienie kwalifikacji uczestników w zakresie programowania układów logicznych, wymianę doświadczeń, dzielenie się wiedzą, a także popularyzację najnowocześniejszych technik i rozwiązań informatyki oraz elektroniki cyfrowej w Krakowie.

Więcej informacji na stronie: https://fpgahackathon.com

Portal Mikrokontroler.pl jest patronem medialnym wydarzenia!

O autorze