LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

RS Components wprowadza jednostkę akwizycji danych i moduł digitalizatora Keysight Technologies

RS Components wprowadził tani system akwizycji danych nowej generacji, który oferuje możliwość szybkiego i dynamicznego próbkowania większej liczby sygnałów jednocześnie. Wyprodukowany przez Keysight Technologies nowy system akwizycji danych DAQ973A to trzyszczelinowa modułowa jednostka mainframe. Jest dostępna z dziewięcioma modułami wtykowymi do wyboru. Oferuje częstotliwość próbkowania 800 kSa/s.

Keysight ponownie wykorzystał swój silnik pomiarowy z wysokiej klasy sprzętu testującego i pomiarowego w DAQ973A. Zapewnia to sprawdzoną wydajność pomiaru, elastyczność modułową i uniwersalne wejścia z wbudowanym przetwarzaniem sygnału. Urządzenie oferuje również wbudowany 6-cyfrowy (22-bitowy) multimetr cyfrowy o dokładności 0,003%. Podobnie jak istniejący system DAQ970A, nowy system wyposażono w dodatkową łączność GPIB.

Najważniejsze cechy urządzenia to tempo skanowania do 450 kanałów na sekundę, zapewniające szybkość i dokładność pomiarów, do 120 kanałów na system oraz duży wybór modułów przełączających, RF i kontrolnych, w tym nowy czterokanałowy digitalizator z jednoczesnym próbkowaniem. Urządzenie może również mierzyć i przetwarzać do 12 różnych sygnałów wejściowych, w tym sygnał z termopary, czujników RTD i termistora, napięcie DC/AC, dwu- i czteroprzewodowe sieci rezystorów, częstotliwość i okres, a także prąd i pojemność DC/AC.

Moduł digitalizatora DAQM909A

Opracowany został również nowy czterokanałowy moduł digitalizatora z jednoczesnym próbkowaniem o częstotliwości próbkowania 800 kSa/s. Moduł ten stanowi dodatek do istniejących ośmiu modułów w systemie akwizycji danych. Współpracuje zarówno z nowym systemem DAQ973A z interfejsami GPIB, LAN i USB, jak i z istniejącym systemem DAQ970A.

Typowymi użytkownikami będą inżynierowie i mechanicy testowi zajmujący się szerokim zakresem zastosowań profesjonalnych i przemysłowych, w tym prototypami z dziedziny badań i rozwoju oraz testami laboratoryjnymi, weryfikacją projektu pod kątem środowiskowym, trwałości, a także zgodności z przepisami, zautomatyzowanymi testami i monitorowaniem procesów w środowiskach produkcyjnych oraz monitorowaniem i rozwiązywaniem problemów w zakresie obsługi i konserwacji. Oczekuje się jednak, że jednostka znajdzie zastosowanie również w placówkach edukacyjnych.

Dodatkowe funkcje DAQ973A to duży kolorowy wyświetlacz 4,3 cala, a także łączność GPIB, LAN i USB. Ponadto urządzenie może współpracować z oprogramowaniem producenta BenchVue DAQ, które obejmuje ulepszone możliwości pomiaru w dziedzinie czasu i częstotliwości.

Urządzenia DAQ973A do akwizycji danych firmy Keysight są dostępne w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

Autor: RS Components