Co tydzień, bezpłatnie: kurs elektroniki analogowej „LTspice tips & tricks” z płytką ATB

LTspice i Analog Training Board to hasła, które zelektryzują w najbliższych tygodniach fanów elektroniki analogowej. Pandemiczne spowolnienie bez wątpienia sprzyja zdalnej edukacji, zachęcamy więc do skorzystania z „gorącej” propozycji firm Arrow Electronics i Analog Devices: bezpłatnego kursu elektroniki analogowej „LTspice tips & tricks„. Jest on okazją do zapoznania się z ważnymi zagadnieniami dotyczącymi elektroniki analogowej w komfortowych warunkach.

Kurs będziemy publikować w odcinkach na naszym portalu. Został przygotowany przez naszego redakcyjnego kolegę – Jarka Dolińskiego – który jest fanem i znawcą programu LTspice.

Firmy Arrow i Analog Devices udostępniły kontaktowy e-mail, na który można kierować pytania związane z kursem.

 

Przykłady przygotowane na potrzeby kursu  są testowane w realnych warunkach aplikacyjnych na zestawie Analog Training Board (ATB). Firma KAMAMI opracowała produkuje zestaw ATB, którego wygląd prezentujemy na zdjęciu poniżej.

W projekcie konstruktorzy zastosowali wyłącznie układy scalone z oferty Analog Devices. Łącznie jest to 9 typów układów, głównie wzmacniaczy operacyjnych, które są naturalnymi „sercami” systemów analogowych. Budowa i wyposażenie zestawu ATB pozwala na przeprowadzenie wielu ćwiczeń i testów, które doskonale zilustrują zagadnienia, jakie napotykają konstruktorzy elektroniki w praktyce.

Sponsorzy kursu – firmy Arrow Electronics i Analog Devices – przygotowali specjalną zniżkę na zakup zestawu Analog Training Board (ATB). Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w kursie mogą kupić ten zestaw bezpośrednio w sklepie KAMAMI za 49,99PLN brutto! Zestawy ATB w cenie promocyjnej KAMAMI oferuje w ograniczonej liczbie.

Przygotowany przez nas kurs zaplanowaliśmy jako 10-częściowy cykl artykułów z 10 filmami-przewodnikami po elektronice analogowej i tajnikach programu LTspice.

Publikacje odcinków kursu  zaczęliśmy w pierwszym tygodniu listopada 2020, kolejne odcinki będziemy publikować w naszym portalu co tydzień.

 

O autorze