RS Components dodaje do oferty precyzyjne rezystory mocy Isabellenhütte

RS Components wprowadziła do oferty niskoomowe rezystory Isabellenhütte o wysokiej precyzji. Rezystory Isabellenhütte, produkowane są przy użyciu dwóch różnych zastrzeżonych technologii wytwarzania znanych jako ISA-Plan i ISA-Weld. Spełniają rygorystyczne kryteria dotyczące napięcia termoelektrycznego, długoterminowej stabilności i indukcyjności, które pozwalają projektantom elektroniki zoptymalizować zużycie energii na PCB.

Isabellenhütte jest jednym z czołowych na świecie dostawców wysokiej jakości niskoomowych rezystorów mocy. RS jest pierwszym wysokiej klasy dystrybutorem oferującym produkty Isabellenhütte, w tym ponad 200 specyfikacji rezystorów mocy SMD.

Rezystory mocy Isabellenhütte szeroko stosują firmy w branży motoryzacyjnej, na przykład w dziedzinie zarządzania akumulatorami w pojazdach elektrycznych, hybrydowych i konwencjonalnych, systemach ABS (układy przeciwblokujące), ASR (regulacja antypoślizgowa), tempomatach, wspomaganiu kierownicy, wtrysku paliwa i układach kontroli trakcji. Można je również znaleźć w zasilaczach, jako boczniki pomiarowe do mierników energii i modułów mocy IGBT (tranzystory bipolarne z izolowaną bramką), a także w różnych zastosowaniach przemysłowych, telekomunikacyjnych i konsumenckich.

Budowa i właściwości rezystorów

W technologii ISA-Plan bardzo precyzyjne elementy rezystorów są wytrawiane na jednorodnej warstwie jednego z odpornych stopów Isabellenhütte — manganinu lub zeraninu. Charakteryzują się one bardzo małym temperaturowym współczynnikiem rezystancji (TCR). Są izolowane elektrycznie, montowane na metalowym podłożu o dobrej przewodności cieplnej i pakowane jako małe SMD. Materiał rezystora dobrze dopasowano do miedzi pod względem termoelektryczności, co zmniejsza napięcie termoelektryczne praktycznie do zera. Przewodnictwo cieplne w podłożu zapewnia doskonałe parametry mocy impulsu. Rezystory ISA-Plan są dostępne z wartościami rezystancji od 1 mΩ do 4,7 Ω, a także tolerancjami 0,5%, 1% lub 5%. Moce znamionowe wynoszą od 0,5 W do 7 W, natomiast TCR osiąga nawet 20 ppm/°C.

Rezystory mocy ISA-Weld składają się ze spawanego wiązką elektronów kompozytu miedzi i odpornych stopów: manganinu, zeraninu, noventinu, ISAOHM lub aluchromu. Materiały te są na tyle elastyczne, że można je dostosować do szeregu geometrii i zastosowań. Oferują jednakową gęstość prądu i rozkład ciepła w oporniku. Rezystory spawalnicze ISA oferują wartości rezystancji od 0,1 mΩ do 6,8 mΩ, tolerancje 1% lub 5%, moc znamionową do 15 W i TCR do 20 ppm/°C.

Wysoce precyzyjne, niskoomowe rezystory prądowych Isabellenhütte są obecnie dostępne w ofercie firmy RS w regionie EMEA i Azji i Pacyfiku.

O autorze