[ZWYCIĘZCA] Wygrał debugger Microchip J-32

Nagrodą w lipcowym konkursie firmy Microchip był debugger Microchip J-32 (DV164232). Wygrał ją:

Artur Dudziński

Debugger/programator Microchip J-32 zapewnia niedrogie, szybkie i łatwe debugowanie i programowanie mikrokontrolerów PIC32, a także mikrokontrolerów i mikroprocesorów z serii SAM firmy Microchip.

Debugger J-32 jest w pełni zintegrowany z potężnym środowiskiem projektowym MPLAB® X firmy Microchip. Podłączenie istniejącego sprzętu jest bardzo proste, ponieważ wykorzystano 20-stykowe złącze debugujące SEGGER J-Link/J-Trace. Debugger dysponuje niezbędną wydajnością i wszystkie funkcje, których potrzebują projektanci 32-bitowych mikrokontrolerów i mikroprocesorów.

J-32 korzysta również z zaawansowanych narzędzi programowych firmy Segger, z których wiele jest bezpłatnych:

  • SystemView (V2.x) pozwala na rejestrowanie działania oraz rejestrację zadań, przerwań, stanów timerów, wywołań API i zdarzeń związanych z użytkownikiem oraz zapewnia analizę przechwyconych informacji w czasie rzeczywistym.
  • Aplikacja J-Scope pozwala na wyświetlanie danych wielu zmiennych w formacie oscyloskopu. Wystarczy podłączyć sondę debugującą pod obiekt badania, zaprogramować i uruchomić J-Scope. Każdą zmienną można indywidualnie manipulować za pomocą elementów sterujących i funkcji znanych z oscyloskopu.
  • Remote Server pozwala sondzie J-32 na debugowanie z każdego miejsca na świecie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku, gdy specjalista od oprogramowania musi rozwiązać problem związany z rozwojem produktu bądź samym produktem przebywając w innym regionie świata.
  • J-Mem pozwala na bezpośrednią modyfikację pamięci RAM oraz rejestru funkcji specjalnych (ang. SFR, Special Function Register) bez potrzeby korzystania z nieporęcznego IDE. Zawartość pamięci można wyświetlić w formacie 8-, 16- lub 32-bitowym, a także wyeksportować do pliku .bin. J-Mem jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows, macOS i Linux.

Więcej informacji na stronie: https://www.microchip.com/developmenttools/ProductDetails/DV164232

Gratulujemy zwycięzcy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych na portalu Mikrokontroler.pl

O autorze