Oprogramowanie Segger SystemView dostępne bezpłatnie dla użytkowników niekomercyjnych

Firma Segger udostępniła narzędzie SystemView na zasadach Segger Friendly Licensing (SFL). Oznacza to, że narzędzie jest dostępne bezpłatnie do celów edukacyjnych, niekomercyjnych oraz testowych.

SystemView pozwala na śledzenie zachowania aplikacji wbudowanej. Umożliwia projektantom upewnienie się, że system pracuje dokładnie tak, jak został zaprojektowany. Jest w stanie pokazać każde przerwanie, zmianę zadania, może rejestrować wiadomości, waypoint-y, a nawet użycie funkcji API wraz z czasem wywołania z dokładnością do pojedynczego cyklu zegara. Program sprawdzi się nie tylko w prostych aplikacjach opartych o jedną pętlę główną, ale także w złożonych projektach działających z systemem RTOS z wieloma wątkami oraz przerwaniami. Pozwala na łatwą weryfikację działania kodu, śledzenie optymalizacji systemu, a także znajdowanie niepożądanych interakcji i konfliktów zasobów.

Dzięki objęciu SystemView licencją Segger Friendly License, narzędzie można pobrać bez konieczności rejestracji i używać bezpłatnie do celów edukacyjnych, a także niekomercyjnych. Licencja pozwala także na testy oprogramowania z pełną funkcjonalnością na każdej platformie. Program jest więc objęty takim samym licencjonowaniem, co np. debugger Ozone czy środowisko Embedded Studio. Narzędzie jest także w pełni kompatybilne ze wszystkimi programatorami J-Link, w tym niedrogimi, edukacyjnymi modelami J-Link EDU i J-Link EDU Mini, a także wersją wbudowaną J-Link OB, która jest obecna na wielu pytkach rozwojowych.

Więcej informacji o SystemView znajdziesz na stronie: https://www.segger.com/products/development-tools/systemview/

O autorze