Sieć serwerów J-Link Remote pozwala na usprawnienie zdalnego debugowania systemów wbudowanych

Segger ogłosił powstanie ogólnoświatowej sieci zdalnych serwerów J-Link. Umożliwia to użytkownikom zdalne debugowanie systemów wbudowanych na obszarze całego świata z jeszcze większą szybkością.

Serwery J-Link Remote są bezpłatnie dostępne dla każdego użytkownika programatorów J-Link. Standardowo można wykorzystać najbliższy serwer, co pozwoli osiągnąć najwyższą możliwą prędkość komunikacji. Można jednak zestawić własny serwer, jeśli jest to wymagane przez politykę firmy.

Zdalne serwery J-Link to sprawdzony sposób na efektywne debugowanie systemów wbudowanych. Docelowy system może znajdować się nawet tysiące kilometrów dalej, również za firmową zaporą firewall. Sprawiają one, że debugowanie zdalne jest tak samo skuteczne, co w przypadku tradycyjnej pracy, gdy programator i system wbudowany leżą na biurku.

Połączenie z układem jest zupełnie bezpieczne dzięki sprawdzonym algorytmom kryptograficznym z biblioteki emCrypt. Uwierzytelnianie odbywa się za pomocą metod challenge-response, co uniemożliwia podsłuchanie hasła i szyfruje wszystkie przesyłane dane.

Serwery J-Link Remote są także kompatybilne z programatorami z rodziny Segger Flasher. Pełna zdalna kontrola programatora flash pozwala na znaczącą redukcję kosztu sprzętu oraz ludzkiego.

Więcej informacji na temat zdalnych serwerów J-Link znajdziesz na stronie: https://www.segger.com/products/debug-probes/j-link/tools/j-link-remote-server/

O autorze