Oprogramowanie dla Segger J-Link dostępne na komputery z procesorami ARM

Segger udostępnił pełen zestaw narzędzi programowych do obsługi J-Link dla systemu Linux na procesory ARM, zarówno 32-, jak i 64-bitowe. Dotyczy to narzędzi konsolowych oraz graficznych takich, jak J-Flash, J-Flash SPI, J-Scope, J-Link Configurator, a także GDB Server w wersji graficznej.

„Narzędzia J-Link są teraz dostępne bez ograniczeń na Raspberry Pi i innych komputerach opartych o platformę ARM” – powiedział Alex Grüner, CTO firmy Segger. „Niewielkie komputery jednopłytkowe otrzymują te same możliwości co standardowe komputery z procesorem x86. Niedrogie płytki Raspberry Pi i podobne stają się więc wygodną opcją, szczególnie przy masowych testach oraz w środowiskach produkcyjnych.”

Narzędzia na platformę ARM obsługują dokładnie te same układy docelowe oraz funkcje co pozostałe platformy. Obsługują więc np. szybkie wgrywanie kodu do pamięci Flash oraz nieograniczoną liczbę breakpointów, również w pamięci Flash. Narzędzie GDB Server umożliwia kompatybilność ze wszystkimi popularnymi środowiskami programistycznymi.

Nowy pakiet dołącza do podobnych, udostępnionych już na systemy Windows, macOS oraz Linux dla x86. Wszystkie pakiety obsługują 32- i 64-bitowe układy docelowe.

Więcej informacji o narzędziach J-Link znajdziesz na stronie: https://www.segger.com/products/debug-probes/j-link/

O autorze