Programator Segger Flasher PRO umożliwia szybkie programowanie pamięci Quad SPI

Segger zaimplementował funkcję programowania pamięci Quad SPI w trybie Quad (z pełną prędkością) w uniwersalnym programatorze pamięci Segger Flasher PRO. Nowa funkcja umożliwia programowanie pamięci z maksymalną prędkością, co jest przydatne m.in. w środowiskach produkcyjnych.

Obsługa Quad SPI w Segger Flasher PRO

Flasher PRO zapewnia, że szybkie programowanie pamięci wykorzystujące interfejs 4-pinowy przełoży się bezpośrednio na większą produktywność. Zarówno podczas pracy z komputerem PC, jak i w trybie samodzielnym, Flasher PRO jest w stanie osiągnąć teoretyczny minimalny czas programowania układu Quad SPI.

Pamięci Flash QSPI są niezwykle popularne w nowoczesnych systemach wbudowanych. Stosuje się je do przechowywania kodu programu, a także danych. Wraz ze wzrostem pojemności pamięci, aktualnie nawet do 128 MB, szybkość programowania staje się coraz ważniejsza, szczególnie w masowej produkcji.

Programator Flasher PRO jest bardzo prosty w obsłudze i współpracuje z oprogramowaniem dostępnym na platformy Windows, macOS, a także Linux na platformy x86 i ARM. Jest w stanie pracować w trybie samodzielnym, pod kontrolą komputera PC lub też w trybie zdalnym. W środowiskach produkcyjnych zazwyczaj łączy się go z innymi programatorami Flasher PRO, co pozwala jednocześnie kilka urządzeń.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Segger Flasher PRO

O autorze