Pierwszy moduł bezprzewodowy z mikrokontrolerem STM32

STMicroelectronics wprowadził do oferty moduł bezprzewodowy z mikrokontrolerem STM32 oraz komunikacją Bluetooth LE i 802.15.4. Moduł jest STM32WB5MMG jest przeznaczony do zastosowania w Internecie Rzeczy (IoT).

Moduł ma wymiary 7×11,3 mm. Umożliwia budowę urządzeń połączonych z siecią bez konieczności projektowania układów radiowych. Produkt łączy w sobie wszystkie elementy toru radiowego, łącznie z anteną. Pozwala to na projektowanie prostszych płytek PCB, o minimalnej liczbie warstw. Użytkownicy mogą także wykorzystać narzędzia, stosy protokołów radiowych i biblioteki zawarte w ekosystemie STM32Cube.

Moduł korzysta z mikrokontrolerów STM32WB55 z komunikacją bezprzewodową. Znajdzie zastosowanie w szerokim zakresie aplikacji, w tym systemach smart-home, inteligentnych budynkach, a także w inteligentnych fabrykach. Użytkownicy mogą skorzystać z dwóch rdzeni, które pozwalają rozdzielić kod aplikacji od kodu obsługi protokołu radiowego, dużych pamięci, a także z najnowocześniejszych funkcji bezpieczeństwa.

Więcej informacji na stronie producenta

O autorze