LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
SoM / SBC

Narzędzia deweloperskie firmy Segger z obsługą mikrokontrolerów Raspberry Pi RP2040

Mikrokontrolery to główna siła napędzająca cyfrową transformację świata. Układ RP2040 to pierwszy mikrokontroler z wyprodukowany przez Fundację Raspberry Pi. Od teraz układ ten w pełni wspiera także platforma Segger J-Link.

Mikrokontroler RP2040 zawiera dwa rdzenie Cortex-M0+ i oba można programować za pomocą programatora J-Link. Umożliwia to zaprogramowanie pamięci RAM układu w ciągu 0,25 sekundy i pozwala na wgranie kodu do pamięci QSPI Flash z prędkością 340 kB/s. Oferuje także nielimitowaną liczbę pułapek debuggera, także w pamięci Flash. Współpracuje z programem GDB Server, a więc jest kompatybilny z większością środowisk programistycznych, a także jest zgodny z narzędziem Segger Real Time Transfer (RTT).

Mikrokontrolery RP2040 są obsługiwane przez pełen zakres narzędzi J-Link, w tym J-Flash, J-Flash SPI, J-Scope, a także J-Link Configurator.

Więcej informacji o Raspberry Pi Pico znajdziesz w naszym artykule Płytka Raspberry Pi Pico z mikrokontrolerem Raspberry Pi RP2040.

Więcej informacji o platformie J-Link znajdziesz na stronie producenta: https://www.segger.com/products/debug-probes/j-link/

Autor: Kamami.pl