Fluke wprowadza na rynek proste kamery termowizyjne TiS55+ i TiS75+

Nowa seria prostych w obsłudze kamer termowizyjnych ma pomagać we wdrażaniu programów konserwacji zapobiegawczej. Nowe kamery – TiS55+ i TiS75+ przeznaczono dla techników i podwykonawców, którzy oprócz wymagań w zakresie wyszukiwania i usuwania awarii, inspekcji okresowych i konserwacji zapobiegawczej potrzebują także jak najwyższej jakości obrazu i zaawansowanych funkcji.

Kamera TiS75+ przeznaczona jest w szczególności dla rynku budowlanego, a jako że inspektorzy budowlani zawsze zwracają uwagę na wilgoć, firma Fluke dodała do swoich kamer termowizyjnych funkcję obliczania punktu rosy. Wszystkie obiekty widoczne na wyświetlaczu kamery, które mają temperaturę punktu rosy lub niższą, ukazują się w postaci obrazu termicznego. Natomiast wszystkie obiekty o wyższej temperaturze ukazują się w postaci obrazu w paśmie światła widzialnego.

Dzięki temu można zobaczyć m.in., gdzie na obrazie występuje kondensacja. Można także sprawdzić w jakim stopniu temperatura poszczególnych obiektów jest niższa od punktu rosy.

Przy dużej liczbie inspekcji, może być trudno zapamiętać, co i gdzie się widziało. Dlatego kamery TiS55+ i TiS75+ mają funkcję asystenta, pomagającego technikom wykonującym prace konserwacyjne na porządkowanie pracy.

Więcej informacji na temat nowych kamer termowizyjnych na www.fluke.pl

O autorze