[SZKOLENIE ONLINE] Rohde & Schwarz organizuje Oscilloscope Days 2021

Rohde & Schwarz we współpracy z firmami Würth Elektronik i Farnell organizuje internetowe wydarzenie edukacyjne pod nazwą Oscilloscope Days 2021. Wydarzenie skupi się na tematyce oscyloskopów i odbędzie się w maju 2021 roku. Warsztaty przygotowano dla elektroników z całej Europy i spoza niej. Udział w imprezie jest bezpłatny. Sesje na żywo odbędą się jednocześnie w języku angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim.

Zbliżające się seminarium Oscilloscope Days 2021 będzie dla elektroników cenną okazją do nauczenia się podstaw obsługi oscyloskopów poprzez dołączenie do wirtualnych sesji praktycznych, odnoszących się do rzeczywistych wyzwań projektowych.

Bezpłatna transmisja internetowa na żywo odbędzie się 18 i 19 maja 2021 r. Program obejmuje podstawowe sesje szkoleniowe dotyczące oscyloskopów z bezpośrednią interakcją z ekspertami technicznymi z firm Würth Elektronik, Farnell i Rohde & Schwarz, mające na celu pogłębienie wiedzy inżynierów elektroników w zakresie podstaw działania i funkcji nowoczesnych oscyloskopów cyfrowych. Styl prezentacji zorientowany na konkretne zastosowania połączy naukę teoretyczną i praktyczną w oparciu o codzienne wyzwania występujące w projektach elektronicznych. Aby dotrzeć do szerokiej publiczności, sesje odbędą się w czterech językach: angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim.

Komentując seminarium, dr Andreas Werner, wiceprezes ds. Oscyloskopów w firmie Rohde & Schwarz, powiedział: „Oscyloskopy są powszechnie uznawane za główne narzędzie, którego potrzebuje każdy inżynier elektronik na swoim biurku i są używane w wielu różnych branżach i zastosowaniach. Rozpoczęcie nauki obsługi oscyloskopu, a także podążanie za najbardziej zaawansowanymi opcjami może być wyzwaniem, ale jesteśmy tutaj, aby wspierać inżynierów”.

Sesje obejmą zarówno podejście praktyczne, jak i teoretyczne, z prezentacjami zorientowanymi na konkretne zastosowania i rzeczywiste wyzwania. Podczas demonstracji będzie można usłyszeć porady na temat wprowadzania ulepszeń w debugowaniu i pomiarach testowanego urządzenia. Sesje opierają się na gotowym do zakupu sprzęcie dla szerokiej gamy zastosowań pomiarowych i zróżnicowanych budżetów zakupowych.

Przemówienie otwierające

Przemówienie otwierające pierwszy dzień wydarzenia będzie zawierało informacje na temat aktualnych wyzwań związanych z testowaniem projektów elektroniki analogowej i cyfrowej. Następnie prezenterzy omówią techniczne zasady podstaw miernictwa w połączeniu z rzeczywistymi wyzwaniami związanymi z testowaniem projektów elektronicznych. Omówione zostaną ustawienia pomiarów i wybór odpowiedniego przyrządu, a także kluczowe funkcje różnych przyrządów testowych. Prezenterzy przeanalizują również zagadnienia integralności sygnału i rozwiązywanie problemów z EMI od etapu prototypowania aż do kwalifikacji końcowego produktu. Funkcja czatu zapewni interakcję z ekspertami Rohde & Schwarz i firm partnerskich.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wydarzenia Oscilloscope Days 2021 i zarejestrować się, odwiedź: https://www.rohde-schwarz.com/knowledge-center/webinars/webinar-scope-days_254474.html?cid=010_com_eml-nl_NPI-Scope__21-05_i________

O autorze