Skanery Rohde & Schwarz QPS201 wkrótce na wyposażeniu lotniska Heathrow

Firma Rohde & Schwarz ogłosiła, że została wybrana na dostawcę szybkich skanerów bezpieczeństwa (QPS) na londyńskie lotnisko Heathrow. Pozwoli to na redukcję czasu oczekiwania dla pasażerów oraz usprawnienie obsługi punktów kontrolnych.

Skanery R&S QPS201 zostaną rozmieszczone na terenie lotniska, co ma zapewnić, że wszyscy pasażerowie, personel, a także kontraktorzy mający dostęp do stref lotniska są przy wejściu skanowani. Instalacja zapewni spełnienie wymagań lotniska dotyczących bezpieczeństwa. Zapewni także wygodę pasażerom sprawiając, że podróż przez lotnisko jest tak szybka jak to możliwe.

Skaner bezpieczeństwa R&S QPS201 z oferty Rohde & Schwarz zawiera technologię umożliwiającą zwiększenie czułości w celu usprawnienia wykrywania zagrożeń. Jednocześnie redukuje liczbę fałszywych alarmów oraz skraca czas kontroli. Dodatkowo pozwalają na zmniejszenie liczby kontroli manualnych, co pozwala uniknąć kontaktu fizycznego i zachować dystans społeczny. Skaner QPS201 jest w stanie wykrywać wszystkie typy obiektów niebezpiecznych.

Więcej informacji na stronie: https://www.rohde-schwarz.com/pl/products/test-and-measurement/microwave-imaging/rs-qps-quick-personnel-security-scanner_63493-332676.html

O autorze