Nowa platforma testowa do radiokomunikacji Rohde & Schwarz CMP180

Rohde & Schwarz zaprezentował nową platformę testową do radiokomunikacji CMP180. Przyrząd jest w stanie równolegle testować do 16 urządzeń. Spełnia wymagania wielu technologii bezprzewodowych, co sprawia, że jest idealny do środowisk produkcyjnych.

Nowa platforma Rohde & Schwarz jest w stanie mierzyć wiele sygnałów równolegle, co pozwala mierzyć jednocześnie wiele urządzeń lub sygnałów z matrycy MIMO. Oferuje dużą szybkość pomiaru oraz pasmo do 8 GHz. Analizator i generator w jednej obudowie jest kompatybilny z technologiami Wi-Fi 6E, Wi-Fi 7, 5G NR w paśmie FR1, a także wieloma technologiami będącymi w użytku.

R&S to coś więcej niż szybki tester produkcyjny. Dzięki doskonałym parametrom RF oraz dużej mocy wyjściowej, inżynierowie mogą wykorzystać przyrząd w całym cyklu rozwoju, od projektowania testów weryfikacyjnych, aż po fazę produkcji. Możliwe jest przeprowadzenie testów bez sygnalizacji dzięki procedurom znanym zarówno przyrządowi jak i testowanemu urządzeniu. Eliminuje to konieczność komunikacji pomiędzy urządzeniami. Rohde & Schwarz projektuje procedury pomiarowe w ścisłej współpracy z producentami układów i urządzeń. CMP180 zawiera wektorowy analizator widma, a także wektorowy generator sygnałów. Pozwala to wygenerować sekwencję sygnałów testowych zdefiniowaną w procedurze, wysłać sygnału do testowanego sprzętu oraz przeanalizować rezultaty.

Rohde & Schwarz prezentuje urządzenie CMP180 na targach Mobile World Congress 2021. Przyrząd będzie dostępny pod koniec 2021 roku. Więcej informacji na stronie www.rohde-schwarz.com/signals oraz www.rohde-schwarz.com/mwc.

O autorze