Współpraca Segger i Analog Devices przy standardzie przemysłowym Ethernet-APL

Segger nawiązał współpracę z firmą Analog Devices. Współpraca ma na celu opracowanie rozwiązań przemysłowego Ethernetu w tym nowy standard Ethernet-APL. Alians koncentruje się na stosie Segger emNet, a także energooszczędnym układzie warstw fizycznej 10BASET1L Ethernet MAC-PHY ADIN1110. Połączenie tych dwóch składników umożliwia stworzenie aplikacji o minimalnej konsumpcji energii, szybkiej transmisji danych oraz wysokiej niezawodności.

Stos emNet IP to idealny wybór dla energooszczędnych procesorów przy maksymalnej szybkości transmisji. Stos oferuje maksymalną możliwą wydajność, minimalne wymagania dotyczące pamięci, a także prostą integrację i konfigurację. Układ ADIN1110 upraszcza połączenie z procesorem dzięki zastosowaniu elastycznej magistrali SPI.

Połączenie emNET oraz ADIN1110 umożliwia wybór niewielkich mikrokontrolerów z niewielką pamięcią i bez własnego adresu MAC. Pakiet obsługuje zewnętrzne układy MAC takie, jak ADIN1110, co pozwala każdemu standardowemu mikrokontrolerowi zapewnić dostęp do internetu. Pakiet jest także bardzo efektywny pod względem wykorzystania pamięci Flash, RAM oraz przetwarzania pakietów. Oznacza to, że nawet niewielkie procesory są w stanie zapewnić wysoką wydajność sieciową.

EmNet oraz układ ADIN1110 obsługują najnowszy standard Ethernet-APL i jest zgodny z technologią IEEE802.3cg dla 10BASE-T1L. Zapewnia to w pełni dwukierunkowy transfer z prędkością 10 MBit/s, a także przesyłanie zasilania na odległość 1 km za pomocą jednej pary skręconych przewodów. Umożliwia to dostęp do nowych danych od urządzeń zlokalizowanych w zdalnych i niebezpiecznych miejscach, a także daje możliwość konfiguracji w czasie rzeczywistym.

Więcej informacji o pakiecie emNet na stronie https://www.segger.com/products/connectivity/emnet/

O autorze