Nowe tranzystory MOSFET SiC 1700V firmy Microchip

Microchip wprowadził do oferty rodzinę wydajnych i niezawodnych tranzystorów MOSFET z węgliku krzemu (SiC) o napięciu do 1700 V. Przeznaczone są do systemów ładowania dla pojazdów komercyjnych, inwerterów solarnych oraz innych aplikacji transportowych. Pozwalają spełnić wymagania wysokosprawnych przetwornic wysokiego napięcia.

Elementy stanowią alternatywę do krzemowych tranzystorów IGBT. Pozwalają na zaprojektowanie konwerterów w topologiach dwupoziomowych z mniejszą liczbą komponentów, o wyższej sprawności i prostszym schemacie sterowania. Dzięki wyższej częstotliwości taktowania można też znacząco zmniejszyć rozmiary i wagę rozwiązania. Pozwala to na wykorzystanie przestrzeni na dodatkowe stacje ładujące, miejsca dla pasażerów lub bagażu, lub też zwiększenie zasięgu i czasu pracy w pojazdach elektrycznych zasilanych z akumulatora.

Microchip pozwala usprawnić implementację tranzystorów dzięki rodzinie sterowników bramki z serii AgileSwitch, a także szerokiego zakresu elementów mocy i modułów zasilania. Ta oferta pomaga w szybkim rozwoju aplikacji wykorzystujących elementy z węgliku krzemu.

Więcej informacji na stronie https://www.microchip.com/en-us/products/power-management/silicon-carbide-sic-devices-and-power-modules

O autorze