Nowe nakładki na Raspberry Pi z serii Digilent MCC do akwizycji danych

Digilent wprowadził do oferty serię nakładek na Raspberry Pi służących do gromadzenia danych z czujników. Moduły z serii MCC pozwalają na uzyskanie, digitalizację oraz dalsze przetwarzanie danych z czujników. W zależności od konkretnego modelu można odbierać sygnały z sensorów analogowych, z termopary lub czujników w standardzie IEPE.

Digilent DAQ MCC HAT

Moduły MCC 118 oraz MCC 128 to produkty przygotowane do przetwarzania danych uzyskanych ze standardowych wejść analogowych. MCC 118 zapewnia 8 wejść analogowych typu single-ended (SE) o rozdzielczości 12 bitów, częstotliwości próbkowania do 100 kS/s i zakresie ±10 V. Natomiast MCC 128 zapewnia 8 wejść analogowych typu single-ended lub 4 wejścia różnicowe (DIFF) o rozdzielczości 16 bitów i zakresie ±10 V, ±5 V, ±2 V lub ±1 V.

Moduł MCC 134 zapewnia 24-bitową rozdzielczość, a także dużą dokładność. Płytka ma izolowane wejścia, do których można podłączyć do czterech termopar różnicowych (TC). Nakładka obsługuje termopary typu J, K, R, S, T, N, E i B. Typ czujnika jest wybierany programowo dla każdego kanału, natomiast dane można aktualizować co 1 sekundę.

Moduł MCC 172 zapewnia dwa kanały do wykonywania z czujników IEPE, takich jak akcelerometry i mikrofony. Dwa 24-bitowe różnicowe analogowe kanały wejściowe jednocześnie pozyskują dane z szybkością do 51,2 kS/s.

Ostatnia nakładka z serii – MCC 152 – oferuje dwa 12-bitowe wyjścia analogowe z zakresem od 0 V do 5 V i prądem wyjściowym 5 mA. Dodatkowo moduł ma osiem dwukierunkowych wyprowadzeń cyfrowych, z których każde można skonfigurować jako pin pull-down, pull-up lub wejście przerwania.

Oficjalnym dystrybutorem produktów marki Digilent w Polsce jest sklep Kamami.pl

O autorze