Haawking wykorzysta bibliotekę Segger emRun w kompilatorach RISC-V

Segger poinformował o tym, że firma Beijing Haawking Technology, producent procesorów DSP opartych o rdzeń RISC-V, wykorzysta bibliotekę emRun dla RISC-V Runtime Library w kompilatorze dla układów HX2000.

Pakiet emRun to kompletna biblioteka uruchomieniowa w języku C do użytku z dowolnym łańcuchem narzędzi. Napisano ją od podstaw z myślą o urządzeniach wbudowanych, w celu dostarczenia najwyższej wydajności układu. Pakiet emRun for RISC-V to wersja biblioteki zoptymalizowana pod kątem chipów RISC-V, oferującą niezrównaną wydajność i minimalizację wielkości kodu.

Układy z serii HX2000 to procesory DSP do sterowania procesami przemysłowymi, oparte o zestaw instrukcji RISC-V. Łączą w sobie wydajny rdzeń mikroprocesorowy oraz peryferia. Można ich używać w sterowaniu procesami przemysłowymi, sterowaniu silnikami, w zasilaczach cyfrowych i innych aplikacjach. Haawking wprowadził do masowej produkcji dwie podserie układów HXS320F2802X oraz HXS320F2803X. W planach jest także seria HXS320F2833X zawierający 32-bitowy rdzeń Hawking H28x, a także architekturę Harvardzką.

Więcej informacji na stronie: https://www.segger.com/products/development-tools/runtime-library/

O autorze