Rejestracja na FPGA Conference and Hackathon 2021 otwarta

Krakowskie Centrum Technologiczne Nokii zaprasza na drugą edycję Hackathonu i Konferencji FPGA. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19-21 listopada, całkowicie online.

Konferencja i Hackathon FPGA to dwudniowe wydarzenie skierowane do miłośników nowych technologii, a szczególnie technologii FPGA, która nabiera coraz większej popularności.

19 listopada 2021 roku – Konferencja FPGA

Podczas konferencji specjaliści z branży podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i zarażą uczestników pasją do tematów związanych z FPGA. Celem konferencji jest integracja środowiska naukowego z biznesem, wymiana wiedzy i doświadczeń, networking, promowanie najnowocześniejszych technik i rozwiązań informatyki oraz elektroniki cyfrowej. Prelegentami podczas konferencji będą specjaliści na co dzień pracujący z technologią FPGA.

20-21 listopada – 24-godzinny Hackathon

Do udziału w hackathonie zapraszamy zespoły 2-3 osobowe. Wymagana jest podstawowa wiedza i umiejętności związane z układami FPGA. Organizatorzy i sponsorzy zapewniają niezbędne oprogramowanie i urządzenia potrzebne do rozwiązywania zadań. A jaki jest motyw? W zeszłym roku, podczas pierwszej edycji hackathonu uczestnicy zdobyli Marsa. W tym roku kontynuujemy tę misję! Nasza kolonia szybko się rozwija. Pracuje tu wielu ludzi o różnych zawodach. Powstaje nowa gospodarka. Jednak używanie tradycyjnych pieniędzy jest tu niepraktyczne. Dlatego nasza społeczność zdecydowała się na stworzenie własnej kryptowaluty – NokiaCoin. Zadaniem uczestników hackathonu jest zaimplementowanie silnika FPGA do jej wydobycia.

Rejestracja na Konferencję i Hackathon FPGA 2021 jest dostępna na stronie https://fpgahackathon.com/

Śledź nas na Facebboku: https://fb.me/e/dSoNo7Bzs

Portal Mikrokontroler.pl jest patronem medialnym wydarzenia!

O autorze