Moduły do akwizycji danych z komunikacją USB w ofercie Digilent

Digilent wprowadził do oferty urządzenia do akwizycji danych (DAQ) z serii MCC. Nowe urządzenia są przeznaczone do współpracy z komputerami PC i komunikują się przez USB.

Urządzenia z serii MCC USB-200 oferują 8 pomiarowych wejść analogowych. Wejścia zapewniają rozdzielczość 12 bitów i przyjmują sygnały z zakresu ±10 V. Urządzenie MCC USB-202 oferuje próbkowanie z częstotliwością 100 kS/s, natomiast MCC USB-205 taktowanie aż 500 kS/s. Oba produkty zapewniają także dwa wyjścia analogowe o rozdzielczości 12 bitów, taktowaniu 125 S/s o zakresie wyjściowym od 0 do 5 V. Pozostałe wyprowadzenia to m.in. 8 cyfrowych wejść/wyjść TTL oraz wejście zewnętrznego wyzwalacza

Seria MCC USB-205 również oferuje 8 wejść analogowych, ale w tych produktach można je skonfigurować jako do 4 wejść różnicowych. Rozdzielczość pomiaru wynosi w tym przypadku 16 bitów. MCC USB-231 oferuje taktowanie o częstotliwości 50 kS/s. natomiast MCC USB-234 o taktowaniu do 100 kS/s. Dodatkowo wyjścia analogowe również mają rozdzielczość 16 bitów przy taktowaniu do aż 5 kS/s. Pozostałe funkcje urządzenia są identyczne jak w powyższej serii USB-200.

Produkty współpracują z dedykowaną aplikacją DAQami, umożliwiającą akwizycję danych, wizualizację oraz generację sygnałów. Dane można wyświetlacz w czasie rzeczywistym lub po pobraniu na konfigurowalnych panelach. Dostępne są także sterowniki umożliwiające współpracę z popularnymi aplikacjami i językami programowania, w tym Visual C++, Visual C#, Visual Basic.NET, DASYLab, LabVIEW, MATLAB i Python.

Moduły DAQ MCC dostępne są w ofercie sklepu Kamami.pl, oficjalnego dystrybutora produktów Digilent w Polsce

O autorze