Nowe mierniki impedancji wysokiej klasy Rohde & Schwarz z serii LCX

Rohde & Schwarz wprowadził do oferty nowy miernik impedancji z serii LCR. Nowy produkt obsługuje częstotliwości z zakresu od 4 Hz do 10 MHz. Sprawdzi się więc nie tylko w systemach operujących na standardowym zasilaniu 50 czy 60 Hz oraz lotniczych systemach na częstotliwość 400 Hz, ale także w wielu innych aplikacjach, od niskoczęstotliwościowych sensorów sejsmicznych, aż po układy komunikacyjne pracujące na kilku megahercach.

Miernik R&S LCX umożliwia bardzo precyzyjny pomiar, co umożliwia znacząco pomaga inżynierom w doborze takich elementów projektu, jak kondensatory, cewki indukcyjne, rezystory i filtry analogowe. Dodatkowo, dostępne są pomiary z dużą szybkością i dokładnością  typową dla produkcji, co jest przydatne w sprawnym monitorowaniu jakości produktów. Oczywiście, w przyrządzie dostępne są wszystkie niezbędne w produkcji opcje programowe i sprzętowe. To m.in. zdalne sterowanie, logowanie danych, montaż w szafie typu rack oraz szeroki zestaw testów elementów.

Technologia automatycznie równoważącego się mostka pozwala wykonać tradycyjny pomiar impedancji poprzez pomiar napięcia i prądu zmiennego, przepływającego przez mierzony element. Umożliwia to pomiar impedancji zespolonej w każdym punkcie pracy. R&S LRX, jako klasyczny miernik RLC, jest w stanie wykonać takie operacje jak pomiar zastępczej rezystancji (ESR) i impedancji (ESL) kondensatorów elektrolitycznych i ze sprzężeniem DC. Ponadto, użytkownik może testować transformatory, mierzyć ich rezystancję stałoprądową oraz wszystkie inne parametry impedancji. Do miernika można dokupić opcję R&S LCX-K106, która pozwala na dynamiczny pomiar impedancji przy zmieniającej się częstotliwości, napięciu lub prądzie.

Rohde & Schwarz wprowadza do oferty dwa nowe modele. LCX100 oferuje pasmo pomiarowe 4 Hz – 300 kHz, natomiast LCX200: 4 Hz – 500 kHz, z opcją rozbudowy do 10 MHz. Oba modele zawierają duży ekran dotykowy oraz klawiaturę wirtualną. Ponadto parametry pomiaru można ustawić za pomocą pokrętła obrotowego. Natomiast rzadziej używane funkcje są dostępne z poziomu menu. Ustawienia, rezultaty pomiarów oraz statystyki można wyświetlić na ekranie lub też wysyłać do dalszej analizy. Na ekranie można także wyświetlić do czterech pomiarów w formie wykresu.

Mierniki z serii LCX są częścią oferty R&S Essentials. Są dostępne do zakupu na stronie producenta oraz w ofercie wybranych dystrybutorów. Więcej informacji na temat przyrządów znajdziesz na stronie: https://www.rohde-schwarz.com/us/products/test-and-measurement/lcr-meters-and-impedance-analyzers/rs-lcx-lcr-meter_63493-1172288.html

O autorze