Nowość Reeco Cleanroom na targach PCI Days

W dniach 22–23 czerwca w Centrum Konferencyjnym EXPO XXI w Warszawie odbyły się Targi Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2022. W toku wydarzenia Grupa Renex, pod swoją marką Reeco zaprezentowała przekrój produktów dedykowanych branży laboratoryjnej, medycznej, farmaceutycznej i kosmetycznej. Kluczowym elementem stoiska była nowość w ofercie – Strefa Mobilna Cleanbox.

Mobilne strefy czyste Cleanbox pozwalają na wydzielenie specjalnej strefy czystej. Umożliwia to podwyższenie klasy czystości na pewnym obszarze funkcjonującego już pomieszczenia typu cleanroom. Pozwala to wyznaczyć też obszar o zagwarantowanym poziomie czystości dla pracy urządzeń. W pierwszym przypadku rozwiązanie to znajduje zastosowanie np. w sytuacjach kiedy konieczne jest wydzielenie laboratoriów pomiarowych czy też stworzenie strefy do pracy z półproduktami. W drugim przypadku możliwa jest praca np. maszyn naprawiających ekrany LCD. Zaletą rozwiązania jest możliwość szybkiej implementacji, która nie wymaga zaawansowanych projektów architektonicznych i ingerencji w strukturę budynku. Co również istotne przestrzenie tego typu mają charakter mobilny, co oznacza że cleanbox może zostać przeniesiony w inne miejsce w ramach zmieniających się potrzeb produkcyjnych czy też badawczych.

W toku wydarzenia zaprezentowano również śluzy towarowe – aktywne i pasywne umożliwiające przekazywanie przedmiotów pomiędzy dwoma strefami o różnym poziomie czystości, a także podobną w działaniu śluzę osobową typu airshower. Przekrój tych produktów umożliwia, bezpieczny tj. minimalizujący ryzyko kontaminacji, transfer przedmiotów i osób do i ze strefy czystej.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Doradcami Techniczno-Handlowymi RENEX.

Więcej na www.renex.pl

O autorze