LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

Nowy panel front-end dla analizatorów R&S FSW umożliwiający precyzyjne pomiary

Wielkość błędu wektora (EVM) to jeden z najważniejszych parametrów służących do charakteryzacji cyfrowych odbiorników i nadajników radiowych. Sprawdzony i precyzyjny analizator sygnałowy i widmowy R&S FSW otrzymał teraz nowy panel front-end, umożliwiający pomiar EVM i niezrównaną precyzję pomiaru szerokopasmowych, modulowanych sygnałów w paśmie mmWave. To sprawia, że przyrząd jest idealny do testów nowoczesnych systemów komunikacyjnych, m.in. 5G NR FR2 oraz IEEE 802.11ay/ad.

Dzięki nowemu front-endowi o poszerzonej dynamice (Enhanced Dynamic Front End) analizator zapewnia najszerszą funkcjonalność i najwyższą precyzję. Pomiary EVM mają duże znaczenie w testach elementów sieci 5G, zwłaszcza w pasmie FR2, ale również podczas badania aplikacji satelitarnych. Panel, wraz z nowymi elementami sprzętowymi zoptymalizowanymi pod kątem mikrofal powyżej 26 GHz, zapewniają bardzo wysoką dokładność.

Analizator R&S FSW jest wybierany do najbardziej wymagających testów pomiarowych. Wdrażane systemy cechują się coraz większym skomplikowaniem i wymagają od przyrządów pomiarowych coraz wyższych parametrów. W związku z tym inżynierowie Rohde & Schwarz na przestrzeni lat poprawiają i rozwijają zarówno część sprzętową jak i oprogramowanie przyrządu R&S FSW, co pozwala spełnić wymagania testów.

Szerokiemu, wewnętrznemu pasmo analizy pozwala na charakteryzację szerokopasmowych elementów systemu komunikacyjnego. R&S FSW jest czołowym produktem w dziedzinie testów 5G NR. Jest w stanie uprościć i przyspieszyć analizę warstwy fizycznej. Pozwala także na pomiar w szerokim paśmie i na wyższych częstotliwościach. Można obsłużyć wszystkie opcje warstwy fizycznej opisane w standardzie i osiągnąć jak najlepszą wydajność na rynku.

Dzięki nowemu panelowi front-end R&S FSW-B24U EDFE, analizator R&S FSW spełnia wymagania pomiarów EVM dla pasma milimetrowego. Najnowsze przyrządu, tzn. FSW43, FSW50 oraz FSW67 mają to rozszerzenie w standardzie. Panel można także zamówić dla wielu analizatorów FSW obecnych na rynku.

Więcej informacji na stronie www.rohde-schwarz.com/fsw