Rohde & Schwarz rozpoczyna europejską trasę seminariów RF Lumination

Rohde & Schwarz organizuje serię seminariów edukacyjnych RF Lumination poświęconych typowym aplikacjom RF oraz mikrofalowym. Uczestnicy prezentacji uzyskają dawkę wiedzy o wektorowej analizie sieci oraz jej zastosowaniach takich, jak pomiary load-pull czy wykreślanie charakterystyki wzmacniaczy mocy.

Trasa RF Lumination po Europie odbędzie się w 2022 i 2023. Aktualnie zaplanowano wydarzenia od listopada 2022 do stycznia 2023. Będą one miały miejsce w Holandii, Belgii, Niemczech, Irlandii oraz Wielkiej Brytanii. W zależności od lokalizacji Rohde & Schwarz proponuje dwa tematy seminariów: Efekty nieliniowe we wzmacniaczach mocy, a także Wektorowe analizatory sieci.

Seminarium o wektorowych analizatorach sieci obejmie zastosowania i praktyczne użycie tych przyrządów w branżach RF oraz mikrofalowej. Są przeznaczone zarówno dla inżynierów mniej zorientowanych w kwestii analizy sieciowej, jak i potrzebujących głębszego zrozumienia w codziennej pracy. Program obejmuje podstawy użycia oraz prezentuje możliwości współczesnych analizatorów. Podczas całodziennego seminarium odbędą się prezentacje z praktycznymi przykładami, przygotowane przez ekspertów Rohde & Schwarz

Podczas drugiego seminarium pt. Efekty nieliniowe we wzmacniaczach mocy specjaliści z Rohde & Schwarz oraz AMCAD Engineering, HITECH i Maury Microwave omówią nieliniowe efekty we wzmacniaczach mocy. Skupią się głównie na pomiarach load-pull (pomiary przy zmieniającej się impedancji obciążenia), wykreślaniu charakterystyk tranzystora i wzmacniacza oraz modelowaniu dla potrzeb symulacji. Uczestnicy poznają sposób zestawiania układu pomiarowego złożonego z analizatora R&S ZNA oraz oprogramowania pomiarowego IVCAD (Maury Microwave i AMCAD Engineering).

Semiaria rozpoczną się 1 listopada w Nijmegen w Holandii. Następnie trasa RF Lumination odwiedzi Leuven, Drezno Monachium oraz Dublin. Zakończy się na początku przyszłego roku eventami w Reading, a także w Edynburgu.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na stronie RF Lumination

O autorze