Segger Embedded Studio 7 z bibliotekami w postaci kodu źródłowego

Segger opublikował nową wersję środowiska Embedded Studio 7. Nowa wersja zawiera kod źródłowy oraz skompilowaną wersję wbudowanych bibliotek, w tym bibliotekę uruchomieniową emRun w języku C oraz emRun++ w języku C++.

Zazwyczaj toolchain programistyczny jest rozprowadzony w postaci skompilowanych bibliotek dla wszystkich obsługiwanych architektur. Instalacja takiego pakietu zajmuje jednak znaczącą ilość miejsca na dysku komputera. Segger Embedded Studio ma inną praktykę – kompiluje bibliotekę podczas jej pierwszego użytku i w takiej wersji jaka jest aktualnie potrzebna.

Poza zmniejszeniem użytkowanej ilości pamięci na dysku, oczywiście zmniejszamy też ilość danych do pobrania. Typowy rozmiar instalatora środowiska waha się w zależności od platformy od 400 MB do nawet poniżej 250 MB. Środowisko jest zgodne z systemami Windows, Linux oraz macOS. Dla celów rozwojowych oraz niekomercyjnych nie trzeba wykupować kluczy licencyjnych. Środowisko działa dobrze od razu po instalacji. W najnowszej wersji środowisko jest w pełni transparentne, co oznacza, że programiści mogą obejrzeć cały kod projektu.

Więcej informacji na stronie Embedded Studio

Segger

O autorze