LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Segger prezentuje technologię VNC za pośrednictwem USB dla systemów wbudowanych

Segger zaprezentował kolejne narzędzie ze swojej bogatej oferty dla systemów wbudowanych. Program emVNC-Server umożliwia pracę w trybie graficznym poprzez interfejs USB.

Systemy wbudowane wyposażone w wyświetlacze mogą dzięki temu udostępnić ekran na zdalnych komputerach, natomiast w urządzeniach bez wyświetlaczy można zainstalować wirtualne funkcje graficzne. Połączenie poprzez USB jest proste, a jednocześnie otwiera dużo możliwości komunikacyjnych. Ze względu na szerokie stosowanie USB, serwer VNC można bardzo łatwo podłączyć do istniejącego interfejsu. Nie wymaga to żadnego dodatkowego sprzętu i zajmuje bardzo mało pamięci Flash i RAM. Oznacza to, że emVNC-Server można uruchomić nawet na niewielkich urządzeniach. Narzędzie może także wysyłać do urządzenia interakcje użytkownika, np. z myszki czy panelu dotykowego.

Oprogramowanie emVNC-Server zawiera zarówno moduł serwera dla systemów wbudowanych, jak i aplikację klienta dla komputerów PC. Ta ostatnia jest dostępna na systemy macOS, Linux oraz Windows.

Więcej informacji na stronie https://www.segger.com/user-interface/emvnc/

Segger
Autor: Kamami.pl