Nowe szerokopasmowe sensory mocy RF R&S NRPxxP o zakresie częstotliwości do 50 GHz

Rohde & Schwarz wprowadził do oferty nowe, ulepszone, szerokopasmowe sensory mocy RF z rodziny R&S NRPxxP. Najnowszym modelem z serii jest R&S NRP50P i umożliwia on pomiary od -60 dBm do 20 dBm w zakresie częstotliwości od 50 MHz do 50 GHz. Produkt sprawdzi się w instalacji, utrzymywaniu i monitorowaniu systemów komunikacji bezprzewodowej.

Sensory mocy R&S NRP-Z8x już od lat stanowią świetny wybór do pomiarów sygnałów pulsacyjnych oraz ciągłych pomiarów mocy sygnałów zmodulowanych i niezmodulowanych. Nowa rodzina czujników R&S NRPxxP oferuje pasmo pomiaru o szerokości do 30 MHz, a także poszerzony zakres częstotliwości. Trzy nowe modele oferują następujące zakresy: 50 MHz – 18 GHz, 50 MHz – 40 GHz oraz najwyższy: 50 MHz – 50 GHz.

Czujniki są niewielkie i zoptymalizowane do łatwej i wygodnej instalacji w blisko testowanego urządzenia. Korzystają ze standardowej magistrali USB, a także sterownika TMC przeznaczonego dla urządzeń pomiarowych bez dedykowanej jednostki głównej. Szeroki zakres częstotliwościowy pokrywa pełne pasmo Q używane do komunikacji satelitarnej, naziemnej komunikacji mikrofalowej, radioastronomii, a także komunikacji wojskowej. Zawiera również częstotliwości używane przez 5G FR2, szeroko wykorzystywanych w instalacjach komercyjnych.

Sensory R&S NRPxxP są w stanie mierzyć krótkie impulsy o długości od 50 ns. Automatyczna analiza impulsów eliminuje konieczność czasochłonnego ustawiania markerów. Funkcja komplementarnej dystrybucji skumulowanej (CCDF) pozwala na obliczenie prawdopodobieństwa przekroczenia określonego poziomu mocy dzięki pobieraniu miliona próbek w trakcie 25 milisekund. Sensory są w stanie łączyć się z miernikiem mocy R&S NRX, wybranymi analizatorami i generatorami Rohde & Schwarz, komputerem PC z wirtualnym miernikiem mocy R&S NRPV, lub też telefonem z zainstalowaną aplikacją R&S Power Viewer.

Czujniki z rodziny R&S NRPxxP są już dostępne w ofercie Rohde & Schwarz

Więcej informacji na stronie https://www.rohde-schwarz.com/pl/products/test-and-measurement/rf-and-microwave-power-sensors/rs-nrpxxp-pulse-power-sensor_334202.html

O autorze