Porozumienie dystrybucyjne Farnell i Piera System pozwoli na dystrybucję dokładnych, tanich czujników pyłu

Farnell podpisał nowe porozumienie dystrybucyjne z firmą Piera Systems na sprzedaż rodziny bardzo dokładnych czujników cząstek stałych — Intelligent Particle Sensor („IPS”). Oferują one wyjątkową precyzję przy niskich kosztach. Zaprojektowano je z myślą o łatwej integracji, co pozwala na szerokie zastosowanie w różnych środowiskach, takich jak biura, szpitale, szkoły i wiele innych.

Są to bardzo czułe optoelektroniczne czujniki cząstek, które wykorzystują technologię odczytu zliczania fotonów. Dzięki kompaktowej budowie oraz niskiemu zużyciu energii czujnik IPS może szybko gromadzić i odczytywać dane, a jednocześnie identyfikować cząstki stałe na podstawie ich wielkości. Czujnik występuje w trzech modelach (seria 3, 5 i 7), z których każdy ma inną liczbę pojemników wyjściowych. Regulacja czułości pozwala na uzyskanie najwyższej dokładności i wszechstronności.

Ważną zaletą sensorów jest możliwość wykrywania najmniejszych cząsteczek o rozmiarze poniżej 1 mikrona. Cząstki te są najbardziej niebezpieczne, ponieważ łatwo dostają się do krwiobiegu. Czujniki IPS od Piera Systems faktycznie mierzą koncentrację tych cząsteczek o wielkości do PM.01, podczas gdy większość innych czujników podaje jedynie wartości szacunkowe.

Czujnik cząstek Intelligent Particle Sensor (IPS) od Piera Systems jest teraz dostępny w ofercie Farnell.

O autorze