[ONLINE] Rohde & Schwarz zaprasza na Oscilloscope Days 2023

Rohde & Schwarz zaprasza na kolejną edycję Oscilloscope Days, która odbędzie się w formule online w dniach 18-19 kwietnia 2023. Wydarzenie będzie składać się z serii webinariów obejmujących aspekty teoretyczne oraz praktyczne pracy z przyrządami pomiarowymi. Prezentacje przygotowali eksperci z zakresu oscyloskopów z Rohde & Schwarz oraz partnerów – Würth Elektronik i PE-Systems.

Oprócz praktycznych demonstracji zastosowań oscyloskopów, uczestnicy będą mogli umówić się na spotkanie z ekspertami. Wydarzenie jest bezpłatne i będzie dostępne w językach angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i portugalskim w odmianie brazylijskiej.

W ciągu dwóch dni wydarzenia uczestnicy posiądą wiedzę o dobrych praktykach użycia oscyloskopu, a także najnowszych trendach w dziedzinie pomiarów. Każda sesja potrwa 90 minut, i obejmie następujące tematy:

  • Podstawy pracy oscyloskopów i sond pomiarowych,
  • Praktyka projektowania i weryfikacji filtrów dla elektroniki mocy,
  • Wpływ integralności mocy na integralność sygnałową oraz metody debugowania,
  • Pomiary elektroniki mocy i EMC na przykładzie aplikacji konwertera flyback.

Rohde & Schwarz jest producentem wysokiej klasy sprzętu pomiarowego, w tym oscyloskopów. Najnowszym produktem firmy z tej półki jest oscyloskop MXO 4, który będzie przedmiotem wydarzenia jest MXO 4. Przyrząd ten opisaliśmy w recenzji sprzętu na łamach portalu w artykule Oscyloskop MXO 4 firmy Rohde & Schwarz. Zachęcamy do lektury.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji na wydarzenie znajdziesz na stronie https://www.rohde-schwarz.com/pl/solutions/test-and-measurement/events/oscilloscope-days_256214.html

O autorze