Bezpieczne układy identyfikacyjne od firmy Microchip

Microchip wprowadził do oferty sześć nowych układów z serii CryptoAuthentication i CryptoAutomotive, umożliwiających bezpieczną identyfikację. Nowe produkty spełniają wymagania m.in. standardów JIL oraz FIPS.

Stosowanie układów identyfikacyjnych zapobiega podrabianiu produktów i zapewnia, że system będzie współpracował tylko z autoryzowanymi częściami, co z kolei pozwala utrzymać odpowiednią jakość produktu. Takie praktyki stają się coraz bardziej popularne w wielu różnych branżach, gdzie bardzo ważne jest stosowanie zaufanych części.

Microchip zaprezentował pięć nowych części z serii CryptoAutentication. Zawierają one pamięci sprzętowe, w których przechowywane są klucze identyfikacyjne w sposób bezpieczny, ukryty przed niepożądanym dostępem. Te układy to:

  • ECC204: Podpis ECC-P256 oraz HMAC,
  • ECC206: Podpis ECC-P256 oraz HMAC, obudowa 2-pinowa, pobór mocy z sygnału komunikacyjnego,
  • SHA104: Klient SHA256 MAC,
  • SHA105: Host SHA256 CheckMAC,
  • SHA106: Klient SHA256 MAC, obudowa 2-pinowa, pobór mocy z sygnału komunikacyjnego.

Ponadto na rynek trafia także układ TA100 z rodziny CryptoAutomotive. Układ jest zgodny ze standardem AEC-Q100 Grade 1, oferuje podpis ECC i HMAC i upraszcza stosowanie identyfikacji w systemach motoryzacyjnych.

Układy są zgodne ze środowiskiem Trust Platform Design Suite, dedykowanym oprogramowaniem do implementacji funkcji bezpieczeństwa w systemach wbudowanych. Ponadto współpracują ze środowiskiem MPLAB X IDE oraz biblioteką CryptoAuthLib. Więcej informacji na stronie https://www.microchip.com/

O autorze