Nowa antena izotropowa Rohde & Schwarz do pomiarów EMC standardów Wi-Fi 6E oraz nowych pasm 5G

Rohde & Schwarz wprowadził do oferty antenę izotropową R&S TSEMF-B2E. Antena jest przeznaczona do systemu pomiarowego TS-EMF mierzącego zakłócenia elektromagnetyczne. Antena oferuje pasmo częstotliwościowe od 700 MHz do 8 GHz i umożliwia proste i precyzyjne badanie emisji elektromagnetycznych.

Anteny izotropowe w połączeniu z przenośnym analizatorem widma umożliwia selektywny pomiar emisji radiowych. Ta metoda znacząco uproszcza pomiar, ponieważ antena izotropowa bezpośrednio mierzy fale z wszystkich kierunków i polaryzacji.

Dotychczas wystarczyło, że anteny pokrywały pasmo do 6 GHz, co pozwalało mierzyć wszystkie popularne protokoły transmisji radiowej. Jednak nowe standardy, takie jak Wi-Fi 6E czy pasma 5G n96, n102 i n104, potrzebują już pasma przynajmniej do 7,125 GHz. Nowy produkt ma pasmo w zakresie od 700 MHz do 8 GHz, właśnie po to, aby spełniać warunki najnowszych protokołów.

Antenę można podłączyć do przenośnych analizatorów widma, np. R&S Spectrum Rider FPH oraz R&S FSH. W takim przypadku trzy anteny systemu pomiarowego TS-EMF pokrywają cały zakres od 9 kHz aż do 8 GHz. Analizatory zawierają opcję pomiaru EMF, która automatycznie dokonuje pomiaru całego spektrum, a także generuje stosowny raport. Ponadto, system można dostosować do pomiarów wyższych częstotliwości, aż do 44 GHz, za pomocą anten kierunkowych takich jak R&S HE800-PA.

Zestaw miał swoją premierę na targach EMV 2023 w Stuttgarcie. Więcej informacji na stronie https://www.rohde-schwarz.com/pl/products/test-and-measurement/radiated-testing/rs-ts-emf-portable-emf-measurement-system_63493-8174.html

O autorze