Przyrząd Rohde & Schwarz jako tester produkcyjny układów Wi-Fi 7 firmy Broadcom

Rohde & Schwarz oraz Broadcom współpracują w celu wprowadzenia na rynek układów Wi-Fi nowej generacji. Ostatnio udało się z powodzeniem przetestować najnowszych układ access pointa sieci Wi-Fi 7 w układzie MIMO 4×4. Pomiarów dokonano za pomocą testera radiokomunikacyjnego R&S CMP180. Przyrząd współpracuje z narzędziami Broadcom służących do testów urządzeń radiowych Wi-Fi 7, takich jak routery, bramki i punkty dostępowe.

Wi-Fi 7 to nowa generacja sieci bezprzewodowych oparta o nadchodzący standard IEEE 802.11be. Zapewnia wyjątkowo wysoką przepustowość i jest w stanie umożliwić płynne działanie takich aplikacji jak AR czy VR, a także wybitnie niskie opóźnienia np. w grach. Testowanie nowego standardu wymaga urządzeń obsługujących zastosowane rozwiązania, takie jak kanały radiowe o szerokości 320 MHz, pracę w paśmie 6 GHz oraz modulacje wyższego rzędu, jak 4096-QAM. Musi też zapewniać jakość i skalowalność wymaganą w testerach radiowych wysokiej klasy.

Sam tester R&S CMP180 obsługuje kilka standardów komunikacyjnych – Wi-Fi 6E i Wi-Fi 7, ale także sieć 5G NR FR1 w paśmie 8 GHz. Przyrząd zawiera dwa analizatory, dwa generatory oraz osiem portów RF, co pozwala testować dwa zestawy MIMO 2×2. Testery można łączyć, co daje możliwość pomiarów zestawu 4×4 MIMO. R&S CMP180 jest opłacalnym rozwiązaniem, które spełnia wymagania najnowszych, a prawdopodobnie również przyszłych systemów komunikacyjnych.

Więcej informacji na stronie https://www.rohde-schwarz.com/product/cmp180

O autorze