Foxconn i Nvidia tworzą nowoczesne centra danych nazwane „Fabrykami AI”

Tajwańska firma Foxconn ogłosiła, że zbuduje nowoczesne centrum danych wykorzystujące układy i oprogramowanie firmy Nvidia. Centrum może służyć do obsługi szerokiego zakresu aplikacji, w tym samochodów autonomicznych. Podczas corocznej prezentacji firmy Foxconn, szefowie obu firm zadeklarowali, że wspólnie stworzą „Fabryki sztucznej inteligencji”.

Jensen Huang, CEO firmy Nvidia tłumaczył znaczenie nowych centr danych: „Jest to nowy typ fabryki. Przykładowo, samochód autonomiczny poruszając się zbiera również dane. Są one wysyłane do Farbyki AI i służą do korekty algorytmu dla całej floty pojazdów. W przyszłości każda firma będzie dysponowała taką fabryką”.

Centrum będzie korzystać ze sprzętu i oprogramowania Nvidia, w tym m.in. z najnowocześniejszego układu CH200. Jest to kontynuacja współpracy pomiędzy firmami, które w styczniu ogłosiły plany tworzenia samochodów autonomicznych. W ostatnich dniach Foxconn ogłosił też powstanie nowego modelu elektrycznego vana, nazwanego Model N, również korzystającego z chipów Nvidii.

Źródło: Reuters

O autorze