LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

SatRev wyniesie swojego satelitę na orbitę również na pokładzie rakiety Falcon 9

Satelita obserwacyjny STARK-7 wrocławskiej firmy SatRev zostanie wyniesiony na orbitę przez rakietę Falcon 9 SpaceX. Jednym z celów misji jest przetestowanie skuteczności i możliwości użycia w przestrzeni kosmicznej ogniw perowskitowych Saule Technologies. Start misji Transporter 9 zaplanowano na 7 listopada br.

Ogniwa perowskitowe firmy Saule Technologies to ogniwa fotowoltaiczne, zbudowane ze związków o strukturze perowskitu, najczęściej na bazie cyny lub halogenku ołowiu. Technologia ta jest lżejsza oraz tańsza w produkcji niż ogniwa krzemowe, a więc w testach pokładane są nadzieje na rozwój przemysłu kosmicznego.

To już kolejny polski satelita biorący udział w misji Transporter 9, której celem jest pomoc w wynoszeniu niewielkich projektów satelitarnych, których zazwyczaj nie stać na własne rakiety. W transporcie weźmie udział także satelita KP Labs Intuition-1 służący do mapowania powierzchni ziemi, np. pod kątem poszukiwania minerałów. Co ciekawe większość przetwarzania danych będzie miała miejsce na orbicie, za pomocą wydajnego komputera Antelope.

O satelicie KP Labs pisaliśmy w artykule KP Labs wystrzeli już w listopadzie br. swojego satelitę Intuition-1 wraz z komputerem pokładowym Antelope