LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
SoM / SBC

Premiera robota edukacyjnego Arduino Alvik

Podczas trwających targów Bett 2024 w Londynie Arduino zaprezentowało robota edukacyjnego Alvik. Robot ma zadania edukacyjne i będzie pomocny w nauce robotyki, programowania i innych przedmiotów technicznych.

Robot oparto o moduł Arduino Nano ESP32. Obudowa zawiera trzy koła – dwa napędowe oraz jedno „koło kulkowe”, którym można zmieniać kierunek poruszania się robota. Produkt zawiera także szereg czujników – optyczny sensor odległości (ToF), sensory wilgotności, koloru, akcelerometr, żyroskop, a także czujnik do śledzenia linii. Do modułu można dołączyć także płytki rozszerzeniowe w standardach Grove I2C oraz Qwiic. Dodatkowo na panelu znajdują się przyciski pojemnościowe do sterowania robotem.

System jest zasilany z baterii ładowanych z portu USB-C.

Wraz z robotem dostarczany jest program edukacyjny składający się z dziewiętnastu lekcji przygotowanych przez ekspertów z Arduino Education. Program pozwala nauczyć uczniów i studentów podstaw technologii IoT, języka MicroPython, C, programowania blokowego oraz ekosystemu Arduino. Zestaw jest też kompatybilny z LEGO.

Arduino Alvik jeszcze nie jest dostępne na rynku, ale przewiduje się że zestaw będzie dostępny jeszcze w tym kwartale.

Źródło: CNX-Software