QNA Technology liczy na przejście na główny rynek GPW w 2024 r.

QNA Technology planuje zakończyć w najbliższych tygodniach prace nad prospektem związanym z przejściem na główny rynek GPW i liczy na debiut jeszcze w tym roku – poinformował CFO spółki, Maciej Adamczyk.

W I kw. przekazaliśmy informację, że rozpoczynamy proces przejścia na rynek główny. Spółka jest w trakcie pisania prospekt – spodziewamy się, że w ciągu najbliższych tygodni prace powinny zakończyć się i wniosek powinien zostać złożony do KNF. Chcielibyśmy znaleźć się na rynku regulowanym jeszcze w tym roku – powiedział Adamczyk podczas prezentacji na GPW Innovation Day.

Zarząd podkreślił, że przejście na GPW pozwoli uzyskać dostęp do szerszej bazy inwestorów, w tym inwestorów zagranicznych. Poprawi też płynność, zwiększy rozpoznawalność spółki i transparentność.

Na koniec poprzedniego roku mieliśmy do dyspozycji 9,4 mln zł gotówki. Kwartalny poziom wydatków to okolice 2,5 mln zł. Dokonując prostych obliczeń matematycznych, z pominięciem capeksów, które w naszym przypadku nie są jakieś wielkie, możemy sobie takich wyliczeń dokonać – powiedział także Adamczyk, pytany, na ile kwartałów spółce wystarczy gotówki.

Zarząd skomentował również pytania o perspektywy osiągnięcia progu rentowności.

To nie jest coś, co jest odległe i będzie liczone w wielu czy nawet kilkunastu latach. Już sama linia pilotażowa ma – przy wykorzystaniu pełnej zakładanej obecnie przez nas wydajności – zdolność do generowania przychodów na poziomie między 10 a 20 mln zł. I w określonych warunkach już w oparciu o potencjał przychodowy samej linii pilotażowej jesteśmy w stanie osiągnąć break even – wskazał CFO.

QNA Technology to technologiczna firma i pionier w syntezie kropek kwantowych, emitujących światło niebieskie, niezawierających metali ciężkich, będących innowacyjnym materiałem półprzewodnikowym, rozwijanym przez spółkę głównie dla branży wyświetlaczy. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od grudnia 2023 r.

Źródło: StockWatch.pl

O autorze