XTPL dostarczy kolejny moduł wdrożeniowy koreańskiej spółce HB Technology

XTPL przyjęło zamówienie na dostawę kolejnego modułu przemysłowego w ramach projektu nakierowanego na wdrożenie prowadzonego wraz z firmą HB Technology. Spółka w swoim komunikacie podkreśla, że prace nad wdrożeniem przemysłowym technologii przyspieszają.

XTPL dostarczy w I półroczu 2024 drugi moduł przemysłowy do partnera z Korei Płd. firmy HB Technology. Współpraca nakierowana jest na przemysłowe wdrożenie technologii XTPL na linie produkcyjne u klienta końcowego, wiodącego globalnego producenta wyświetlaczy FPD (ang. Flat Panel Display). Kolejne zamówienie to wynik zakończenia z sukcesem etapu budowy prototypu przemysłowego urządzenia z modułem XTPL w środku – czytamy w komunikacie.

Na przełomie 2023 i 2024 roku urządzenie zostało dostarczone przez HB Technology do klienta końcowego, gdzie nastąpiło jego uruchomione i pierwsze testy.

Kolejne zamówienie modułu przemysłowego i budowa drugiego urządzenia prototypowego przyspieszy dalsze testy technologii XTPL, prowadzone równolegle w HB Technology oraz w placówce klienta końcowego. HB Technology jest notowanym na KOSDAQ w Korei Płd. producentem przyrządów do testowania i naprawy urządzeń dla globalnych producentów wyświetlaczy, którego klientami są m.in. Samsung Display Corporation i Beijing BOE Display Technology – czytamy dalej.

Klientami końcowymi w projektach na zaawansowanym etapie potencjalnego wdrożenia przemysłowego technologii XTPL są globalne podmioty odpowiadające za produkcję elektroniki nowej generacji m.in. jeden z największych na świecie producentów wyświetlaczy FPD z Korei Płd., wiodący producent półprzewodników z Tajwanu oraz notowany na Nasdaq 100 czołowy producent maszyn przemysłowych z USA, wskazano też w materiale.

XTPL rozwija i komercjalizuje na światowym rynku addytywną technologię umożliwiającą ultraprecyzyjne drukowanie nanomateriałów. Technologia ta ułatwi m.in. produkcję wyświetlaczy nowej generacji, inteligentnego szkła z zaawansowanymi funkcjonalnościami, innowacyjnych zabezpieczeń antypodróbkowych czy paneli fotowoltaicznych o zwiększonej wydajności. Obecnie XTPL komercjalizuje swoją technologię w dwóch pierwszych polach aplikacyjnych: wyświetlaczy oraz smart glass.

Źródło: Inwestycje.pl, ISBnews

O autorze