Boston Dynamics prezentuje w pełni elektrycznego robota

Boston Dynamics zaprezentował nową wersję swojego humanoidalnego robota Atlas. Robot jest w pełni elektryczny, co oznacza całkowite porzucenie układów hydraulicznych, stosowanych powszechnie w poprzednich modelach.

Atlas staje się teraz pełnoprawnym członkiem rodziny komercyjnych produktów Boston Dynamics, obok takich robotów jak Spot czy Stretch. Nowa wersja bazuje wyłącznie na układach i silnikach elektrycznych. Ta zmiana technologiczna pozwoliła na osiągnięcie znaczącego zwiększenia zakresu ruchu w stawach robota. Dzięki temu Atlas jest w stanie wykonywać ruchy, które wykraczają nawet poza ludzkie możliwości.

Nowy Atlas od Boston Dynamics nie tylko imponuje znacznie szerszym zakresem ruchów, ale także wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością. Choć konkurencyjne technologie, takie jak Optimus Tesli, również rozwijają się dynamicznie, to Boston Dynamics zdecydowanie przoduje w jakości i zaawansowaniu konstrukcji.

Hyundai planuje przeprowadzenie pilotażowego testu, w którym roboty Atlas będą współpracować z pracownikami przy montażu samochodów w rzeczywistej fabryce. To może być milowy krok, który sprawi, że robotyka będzie szerzej wdrażana w przemyśle samochodowym.

Szczegóły dotyczące dostępności i ceny robota Atlas dla szerokiego rynku są jeszcze nieznane.

Źródło: ITHardware

O autorze