VIGO Photonics przedstawił wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024

VIGO Photonics poinformowało o swoich wynikach finansowych za pierwszy kwartał 2024. Spółka zanotowała przychody na poziomie 15,84 mln zł, co oznacza spadek o 15,2% rok do roku. Z drugiej strony portfel zamówień wyniósł ok. 38 mln zł, co daje wzrost aż o 90% rok do roku.

W pierwszym kwartale sprzedaż detektorów i modułów detekcyjnych wyniosła łącznie 14,2 mln zł (-17% rdr), natomiast sprzedaż materiałów półprzewodnikowych 1,6 mln zł (+3% rdr). Największy wzrost w tym okresie odnotowano w segmencie wojskowym (4,4 mln zł, +57 proc. rdr).

Łączna wartość zamówień i kontraktów wyniosła niemal 38 mln zł, w tym 21,5 mln zł w potwierdzonych zamówieniach dostawy (w porównaniu do 17,8 mln zł na koniec analogicznego okresu) oraz dodatkowo 16,4 mln zł w pozostałych do realizacji kontraktach na lata 2023-2025. Kwota ta nie uwzględnia kontraktu z podmiotem z grupy PGZ podpisanym w sierpniu 2023 r.

Spółka intensywnie rozwija swoją sprzedaż w USA, gdzie dostrzega bardzo duży potencjał rynku wojskowego oraz przemysłowego.

Planowane jest zacieśnienie współpracy z amerykańskim środowiskiem naukowym oraz uruchomienie wspólnych projektów rozwojowych, co powinno przyspieszyć tempo opracowywania nowych produktów dla klientów amerykańskich, zwłaszcza dla przemysłu zbrojeniowego – napisano w komunikacie.

Vigo poinformowało również o realizacji projektu związanego z rozwojem technologii matryc detektorów podczerwieni do zastosowań cywilnych i wojskowych oraz uruchomieniem seryjnej produkcji tychże.

Źródło: PAP Biznes, Strefainwestorow.pl

O autorze