AIUT i FAIRP zacieśniają relacje biznesowe między Polską i Tajwanem. Podpisano Memorandum of Understanding

Z inicjatywy firmy AIUT, 23 kwietnia 2024 roku w Gliwicach przedstawiciele Forum Automatyki i Robotyki Polskiej (FAIRP) i Taiwan Automation Intelligence and Robotics Association (TAIROA) podpisali memorandum w sprawie strategicznego partnerstwa i współpracy biznesowej między krajowymi sektorami przemysłowymi. 

W ramach ustaleń stowarzyszenia przewidują również wymianę wiedzy, doświadczeń, wzajemne wizyty i uczestnictwo w wydarzeniach branżowych. Rozpoczęliśmy kolejny ważny dialog. Polski sektor przemysłowy prężnie się rozwija i oferuje technologie i usługi inżynierskie, których oczekuje rynek globalny. Stąd działania FAIRP na rzecz umacniania współpracy z bliźniaczymi organizacjami światowego sektora przemysłowego. Tajwan to dla nas ważny kierunek współpracy gospodarczej, a podpisane porozumienie jednoznacznie potwierdza, że Polska, także jako dostawca zaawansowanych technologii Przemysłu 4.0, może być pożądanym i uznanym partnerem. Z pewnością dobrze wykorzystamy nasz wzajemny potencjałpowiedział Tomasz Haiduk, prezes Forum Automatyki i Robotyki Polskiej.

TAIROA to organizacja działająca od ponad 40 lat. Jest najbardziej reprezentatywnym i wpływowym stowarzyszeniem branżowym w obszarze smart manufacturing i smart service industry na Tajwanie. Obecnie skupia ponad 300 firm członkowskich.

Celem naszego porozumienia jest wzmocnienie współpracy między Tajwanem a Polską w zakresie możliwości realizacji projektów przemysłowych i wspólnego wzrostu na rynku międzynarodowym. Jestem przekonany, że to partnerstwo przyniesie obu stronom wymierne korzyści i stanie się fundamentem do budowy ciekawych projektówpodkreślił Kou-I Szu, prezes Tajwańskiego Stowarzyszenia Automatyzacji, Inteligencji i Robotyki.

Porozumienie o współpracy podpisano w ramach trzydniowej wizyty przedstawicieli TAIROA w Polsce, której inicjatorem i jednym z głównych gospodarzy obok FAIRP jest firma AIUT, największy polski integrator systemów automatyki przemysłowej i członek założyciel Forum Automatyki i Robotyki Polskiej.

Zawarte przez FAIRP i TAIROA memorandum stanowi kolejny krok w budowaniu relacji biznesowych między Polską a Tajwanem i lokalnymi firmami branżowymi.W podpisaniu porozumienia wzięli udział reprezentanci Biura Przedstawicielskiego Tajpej w Polsce oraz przedstawiciele firm członkowskich FAIRP. W trakcie całej wizyty delegacji TAIROA w Polsce towarzyszyli przedstawiciele Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.

Źródło: Materiały prasowe

O autorze