Dr Maciej Kawecki gościem specjalnym targów Evertiq EXPO w Krakowie

Już 12 czerwca wystartują targi branży elektronicznej Evertiq Expo w Krakowie. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będą „Technologie Przyszłości”, a gościem specjalnym – dr Maciej Kawecki, popularyzator technologiczny i autor kanału This is IT na YouTube’ie, który opowie o (r)ewolucji AI. Nowością dla projektantów, producentów i dystrybutorów elektroniki z całego świata oraz wszystkich pasjonatów będzie panel dyskusyjny „Dlaczego Polska?”, poświęcony rozwojowi rodzimej myśli technologicznej.

– Polska staje się ważnym punktem na mapie rozwoju międzynarodowej branży elektronicznej, a Kraków z roku na rok przyciąga coraz więcej renomowanych przedsiębiorstw stawiających na innowacje technologiczne. Dlatego jestem podekscytowany, mogąc zaprosić wszystkich uczestników tegorocznej edycji targów Evertiq Expo w Krakowie na pierwszą debatę o najbardziej perspektywicznych kierunkach rozwoju polskiej myśli technologicznej i o tym, co w największym stopniu przyciąga do Polski zagranicznych inwestorów. Panel poprowadzi dr Maciej Kawecki, który jest pasjonatem nowych technologii oraz popularyzatorem polskich innowacji – mówi Daniel Myrtenblad, project manager Evertiq Expo.

Targi w Krakowie potrwają od godz. 9.00 do 16.00. Wydarzeniu będzie towarzyszyć konferencja, podczas której wystąpi gość specjalny – Maciej J. Nowakowski, Dyrektor Operacyjny Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki. Opowie on o dynamicznie rozwijającym się polskim przemyśle fotoniki i mikrolektroniki, które tworzą coraz widoczniej zarysowany, innowacyjny ekosystem.

Atrakcją tegorocznej edycji będzie także prezentacja wynalazków i nowatorskich rozwiązań opracowanych przez Sekcję Rakiet AGH Space SySTems & Balony Stratosferyczne z Akademii Górniczo-Hutniczej, która stworzyła kompaktowy system awioniki dla rakiet sondujących. Uczestnicy będą mogli również dowiedzieć się więcej o module do hodowli komórek in vitro do badań nad mikrograwitacją oraz systemie podtrzymywania życia w warunkach lotu rakiety.

W przerwach pomiędzy oglądaniem ekspozycji, w której uczestniczyć będą czołowi dystrybutorzy i producenci sprzętu elektronicznego, odbędą się wykłady prowadzone m.in. przez Macieja Kaźmierczaka z Comarch S.A. i Rafała Maślankę z firmy Fitech. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli podnieść swoje kwalifikacje pod okiem specjalistów z Infineon Technologies, Tespolu czy Sowa Electronics (we współpracy z MEK Marantz Electronics).

Zwieńczeniem najnowszej edycji Evertiq Expo w Krakowie będzie przedstawienie niezależnego rankingu dziesięciu największych globalnych dystrybutorów elektroniki.

Udział w targach w roli uczestnika jest bezpłatny. Aby dołączyć do wydarzenia, wystarczy zarejestrować się pod linkiem: https://evertiq.pl/expo/KRK2024_visit

Patronat nad wydarzeniem objęli: miesięcznik „Napędy i Sterowanie”, magazyn Przedsiębiorcy@eu, Klub Integracji Europejskiej, Staleo.pl, Zrobotyzowany.pl, portal Mikrokontroler, a także czasopisma i portale: elektrotechnikAUTOMATYK oraz MM Magazyn Przemysłowy.

O autorze