LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Eycore zaprezentuje pierwszego polskiego satelitę do radarowego obrazowania geoprzestrzennego SAR

19 czerwca br. w Warszawie odbędzie się uroczysta prezentacja satelity SAR (Synthetic Aperture Radar). Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie technologii radarowej do zastosowań kosmicznych. Wydarzenie zorganizuje gdańska firma Eycore wraz ze spółką Creotech Instruments. W spotkaniu wezmą udział dr Maciej Klemm, prezes zarządu Eycore sp. z o.o., Tomasz Kusowski, wiceprezes zarządu Eycore sp. z o.o. oraz dr hab. Grzegorz Brona, prezes zarządu Creotech Instruments S.A.

Creotech Instruments S.A.; Eycore sp. z o.o.

Satelita do radarowego obrazowania geoprzestrzenego jest podsumowaniem trzech lat pracy i intensywnych badań. Modułowy sensor radarowy z syntetyczną aperturą SAR, jest gotowy do integracji z dowolną platformą satelitarną. Zostanie zintegrowany z mikrosatelitą Creotech Instruments, który będzie umieszczony na niskiej orbicie okołoziemskiej w ostatnim kwartale przyszłego roku.

Eycore Sp. z o. o. specjalizuje się w technologii radarowej do zastosowań kosmicznych. W zespole firmy pracują naukowcy i inżynierowie wykształceni w polskich uczelniach technicznych z doświadczeniem w projektowaniu i konstruowaniu zaawansowanych rozwiązań technologii radarowej. Działalność Eycore oparta jest na wiedzy i doświadczeniu twórców spółki Advanced Protection Systems SA, największego polskiego producenta systemów antydronowych.

Creotech Instruments S.A. to polski producent systemów i podzespołów satelitarnych oraz zaawansowanej elektroniki dedykowanej m.in. do systemów sterowania komputerami kwantowymi. Firma działa także w obszarze lotniczych systemów bezzałogowych, gdzie dostarcza urządzenia i oprogramowanie m.in. do nadzoru ruchu dronów. W tym roku, opracowany przez spółkę satelita obserwacyjny EagleEye, oparty na autorskiej platformie HyperSat, zostanie wyniesiony na orbitę okołoziemską.

Redaktor naczelna portalu Mikrokontroler.pl