LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Farnell i Würth Elektronik podejmują współpracę w zakresie łączności IoT

Firma Farnell ogłosiła nawiązanie współpracy z Würth Elektronik w zakresie łączności IoT, włączając do swojej oferty komponenty RF. Odgrywają one kluczową rolę w utrzymaniu niezawodnej komunikacji bezprzewodowej, zarówno dla zastosowań konsumenckich, jak i przemysłowych.

Wurth Elektronik

Würth Elektronik jest producentem komponentów do urządzeń IoT (Internet rzeczy), takich jak cewki indukcyjne i kondensory RF, anteny chipowe i prętowe, filtry chipowe i symetryzatory oraz złącza koncentryczne i moduły radiowe wymagane do montażu wszelkiego rodzaju interfejsów bezprzewodowych. Anteny scalone WE stosowane są w niewielkich konstrukcjach, w których nie ma możliwości wprowadzania dużych modyfikacji. Anteny prętowe tam, gdzie nie ma ograniczeń związanych z ilością dostępnej przestrzeni. Natomiast anteny PCB sprawdzają się w projektach wymagających dużej miniaturyzacji. Wielowarstwowe dolno- i górnoprzepustowe filtry chipowe wyróżniają się niską tłumiennością wtrąceniową oraz wysokim tłumieniem zaporowym z gwarantowaną charakterystyką użytkową. Cewki indukcyjne RF obejmują wielowarstwowe ceramiczne i cienkowarstwowe, a także wysokowydajne z rdzeniem powietrznym i nawijane.

Sukces IoT zależy w głównej mierze od sprawnej i niezawodnej łączności RF, którą możemy z dumą udostępnić naszym klientom dzięki szerokiej wiedzy eksperckiej firmy Würth Elektronik — powiedział Josh Ahern z firmy Farnell.

Farnell Global jest dystrybutorem produktów oraz rozwiązań technicznych do projektowania, konserwacji i naprawy systemów elektronicznych i przemysłowych. Dostarcza komponenty do opracowywania nowych technologii. Od badań i projektowania poprzez prototypowanie i produkcję. Ma ponad 80-letnie doświadczenie na rynku i ponad 3500 pracowników. Prowadzi działalność jako Farnell w Europie, Newark w Ameryce Północnej i element14 w całym regionie Azji i Pacyfiku. Sprzedaje tez bezpośrednio poprzez CPC w Wielkiej Brytanii. Od 2016 roku Farnell Global jest częścią globalnego dystrybutora technologii, firmy Avnet.

Źródło: materiały prasowe