LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Motorola Solutions utworzy nowe globalne centrum badawczo-rozwojowe w Irlandii

Motorola Solutions dostarcza usługi radia cyfrowego zapewniając bezpieczną sieć komunikacyjną służbom ratunkowych w Irlandii. Obecnie firma otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Cork, gdzie utworzy 200 stanowisk pracy dla wysoko wykwalifikowanych inżynierów. Nowy zespół skupi się na projektowaniu oprogramowania przeznaczonego do lądowego radia mobilnego (LMR) i tworzeniu kluczowych technologii do zwiększenia globalnego zasięgu.

Motorola

W ciągu ostatniej dekady Motorola Solutions zainwestowała w badanie i rozwój ponad 12 mld USD. Wdrożyła na całym świecie ponad 13000 sieci LMR, zapewniających bezpieczną komunikację rządom i przedsiębiorstwom w najbardziej ekstremalnych warunkach. Zmodernizowany, dzięki szerokopasmowym i zaawansowanym aplikacjom danych, LMR pozostaje jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań zapewniających komunikację agencjom bezpieczeństwa publicznego. Inwestycję wspiera rząd irlandzki za pośrednictwem IDA Ireland.

Firma zachęca swoich pracowników, których jest już ponad 20 tysięcy, do dzielenia się swoimi punktami widzenia. Zespół w Cork dołączy do inżynierów skupionych na rozwoju technologii komunikacji, bezpieczeństwa wideo, kontroli dostępu, sztucznej inteligencji i centrów dowodzenia.

Do osiągnięć komunikacyjnych firmy Motorola Solutions należą pierwsze radio samochodowe, udział w misjach Apollo oraz inteligentne radio APX NEXT, które umożliwiło zastosowanie rozwiązań szerokopasmowych w radiu dwukierunkowym. Dzięki ponad 850 milionom dolarów zainwestowanym w badania i rozwój w 2023 roku, pracownicy będą mogli projektować kolejne rozwiązania, które odegrają być może kluczową rolę w życiu ludzi.

Źródło: BusinessWire