Infineon i Amkor podpisują protokół ustaleń w celu stymulowania zrównoważonych działań w całym łańcuchu dostaw
Infineon i Amkor zamierzają w pełni wykorzystać swoje klasyczne relacje biznesowe w zakresie outsourcingu montażu i testowania półprzewodników (OSAT). Celem współpracy jest skuteczne przeciwdziałanie emisjom w całym łańcuchu dostaw. W kwietniu obie firmy ogłosiły uruchomienie centrum pakowania i testowania w zakładzie produkcyjnym Amkor w Porto w Portugalii.
W ramach współpracy na rzecz ochrony klimatu, Infineon i Amkor będą aktywnie współpracować ze wspólnymi dostawcami, aby pomóc im w opracowaniu i wdrożeniu skutecznych strategii dekarbonizacji. Organizowane będą warsztaty i spotkania, w planach jest wymiana najlepszych praktyk i doświadczeń związanych z dekarbonizacją. Celem jest zidentyfikowanie obszarów wymagających poprawy. Dostawcy będą wspierani w ustalaniu opartych na nauce celów redukcji emisji zgodnie z inicjatywą Science Based Targets. Obie firmy zobowiązały się do udzielania bieżących wskazówek, wspierania wymiany i śledzenia postępów w celu ciągłego doskonalenia we wspólnym łańcuchu dostaw.
– Infineon poczynił doskonałe postępy w kierunku osiągnięcia neutralności pod względem emisji CO2 w zakresie 1 i 2 do 2030 r., ponieważ firma zmniejszyła emisje o ponad połowę, jednocześnie podwajając przychody od 2019 roku. Emisje związane z łańcuchem dostaw w zakresie 3 stanowią największą część całkowitych emisji w Infineon i są najtrudniejsze do zminimalizowania – powiedziała Angelique van der Burg, dyrektor ds. zamówień w Infineon – Dlatego jeszcze ważniejsze jest uwzględnienie ich w naszych wysiłkach. Ale nikt nie może tego zrobić sam. Musimy aktywnie współpracować i wprowadzać innowacje z naszymi dostawcami, jeśli chcemy skutecznie zmniejszyć emisję CO 2. Ma to ogromne znaczenie nie tylko dla Infineon i Amkor, ale także dla całego społeczeństwa. Dlatego cieszymy się, że możemy połączyć siły z Amkor w tym zakresie.
– Amkor jest podekscytowany pogłębieniem partnerstwa z Infineon poprzez tę strategiczną współpracę. Zajęcie się zakresem 3 jest najtrudniejszą częścią procesu dekarbonizacji i spodziewamy się obopólnych korzyści ze wspólnej pracy nad tym wyzwaniem – powiedział Giel Rutten, prezes i dyrektor generalny Amkor. – Inicjatywa ta ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celu Amkor, jakim jest osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 r. poprzez wzmocnienie zaangażowania łańcucha dostaw poprzez wspólne wysiłki. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z dostawcami i zapraszamy ich do przyłączenia się do naszych wysiłków na rzecz ustanowienia ambitnych celów opartych na nauce. Razem jesteśmy zaangażowani w wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko w całym naszym łańcuchu wartości.
W 2023 roku Infineon wprowadził program zaangażowania dostawców mający na celu zacieśnienie współpracy z nimi. Od tego czasu firma współpracuje z ponad setką dostawców w zakresie ustalenia i wdrożenia celów opartych na nauce. Takie działania powinny stać się standardem w branży półprzewodników.
Źródło Infineon